جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۲۰:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
Pac-Man؛ پلاستیک خور اقیانوس‌ ها
۲۰:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
اجاره خودرو

Pac-Man؛ پلاستیک خور اقیانوس‌ ها

پرشین خودرو: محققان امیدوارند با Pac-Man شش‌صد متری، بتوان زباله‌های بزرگ و شناور را از سطح اقیانوس جمع کنند. آن‌ها پیش‌بینی کرده‌اند تا 90 درصد از زباله‌ها را می‌توان تا سال 2040 با این روش از اقیانوس جمع‌آوری کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خبرآنلاین، محققان امیدوارند با Pac-Man شش‌صد متری، بتوان زباله‌های بزرگ و شناور را از سطح اقیانوس جمع کنند. آن‌ها پیش‌بینی کرده‌اند تا 90 درصد از زباله‌ها را می‌توان تا سال 2040 با این روش از اقیانوس جمع‌آوری کرد.

سیستم جدید شامل یک لوله شناوری به طول 600 متر است که در سطح قرار می‌گیرد و دامنه ضخیم 3 متری آن (متصل به زیر لوله) به زباله جمع کن مجهز است.

امواج و باد می‌تواند در روند جمع‌آوری زباله با این روش مؤثر باشد و هر آنچه در سطح آب وجود دارد را به‌عنوان زباله در خود جمع می‌کند.

به گفته «بویان اسلات» ،مدیر پروژه «Ocean Cleanup» این سیستم یک طراحی رادیکال و ضربتی محسوب می‌شود که بازطراحی طرح‌های قبلی بوده و هر دو ماه یک‌بار به ساحل برده می‌شود تا تخلیه شود.

طبق پیش‌بینی‌ها در عرض 5 سال می‌توان تا 50 درصد از زباله‌های سطحی اقیانوس را به این روش جمع‌آوری کرد و تا 2040 تمام زباله‌های اقیانوس‌ها تا 90 درصد کاهش پیدا خواهند کرد.

 

اقیانوس

اقیانوس

اقیانوس

اقیانوس

نظر بینندگان
!
!
!