شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خسروتاج از پشت پرده ثبت سفارش غیرقانونی خودرو می‌گوید
۱۴:۱۸ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
ایرانسل 2

خسروتاج از پشت پرده ثبت سفارش غیرقانونی خودرو می‌گوید

پرشین خودرو: رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: ۱۹۳۴ خودرو از ۶۴۸۱ دستگاه خودرویی که به صورت غیرقانونی ثبت سفارش شده‌اند از گمرک‌ها ترخیص شده که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها توسط نمایندگی های غیر رسمی صورت گرفته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، مجتبی خسروتاج امروز در نشستی در مورد لیست ثبت‌سفارش‌های غیرقانونی خودرو در سال گذشته و حواشی پیرامون آن اظهار کرد: این اتفاقات از سال گذشته مشخص و برای رسیدگی به نهادهای مربوطه ارجاع شده بود؛ لذا انتظار می‌رود چگونگی انجام این تخلف از سوی واردکنندگان از طرف دستگاه قضا بررسی و اعلام شود.

وی تصریح کرد: ضوابط واردات این تعداد خودرو رعایت شده و عوارض و حقوقی دولتی و گمرکی آن پرداخت شده اما تخلف در ثبت سفارش صورت گرفته است.

 

واردات غیر قانونی خودرو

 


خسروتاج با بیان این‌که در سال گذشته چهار نوع دستکاری در سامانه ثبت سفارش خودرو صورت گرفته است توضیح داد: یک مورد این بوده که عنوان کالای وارداتی را تغییر دادند؛ مثلا عنوان بالابر را به خودرو سبک تغییر داده‌اند.
مورد دیگر این‌که تاریخ ثبت سفارش را تغیر داده‌اند که مشمول دوره ثبت سفارش قانونی شود. مورد سوم اینکه نمایندگی های رسمی و غیر رسمی هر دو تخلف کرده اند که در دوره ممنوعیت ثبت سفارش، ثبت سفارش انجام داده اند.

مورد چهارم این‌که افرادی که مجاز به واردات نبودند مانند نمایندگی های غیر مجاز واردات کردند.

نظر بینندگان
!
!
!