دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بازدید رئیس بنیاد شهید از سایپا
۱۶:۵۹ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۲

بازدید رئیس بنیاد شهید از سایپا

پرشین خودرو: نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن بازدید از خطوط تولید شركت سایپا،‌ در نشستی با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مشكلات موجود در این صنعت آگاه و سپس در جمع ایثارگران و فرزندان شاهد این گروه خودروساز حضور یافت.

به گزارش پرشین خودرو، حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی در این مراسم با اشاره به اینكه شهدا در طول 8 سال جنگ تحمیلی با مقاومت و از خود گذشتگی توانستند دشمن را از پا درآورند گفت: با ایثار و از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران در طول جنگ تحمیلی یك وجب از خاك كشور به دشمن واگذار نشد.

وی گفت: بعد از جنگ تحمیلی، تلاش برای آبادانی كشور آغاز شد و خانواده های شهدا و ایثارگران در آن زمان هم بسیار تلاش كردند و برای آبادانی كشور همه گونه زحماتی را تقبل كردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در حال حاضر هم در جبهه نبرد اقتصادی هستیم و وظیفه بسیار مهمی در این زمینه بر عهده همه مردم به خصوص ایثارگران و خانواده های شهدا است.

وی گفت: در شرایط تحریم كه از سوی امریكا برای كشورمان ایجاد شده، خانواده شهدا و ایثارگران باید با تلاش بیشتر، ادامه دهنده راه شهدا باشند و خون شهیدان خود را پاس دارند. فرزندان شهدا باید با كار و فعالیت خود در زمینه های مختلف جواب محكمی به زیاده خواهی امریكا بدهند.

 معاون رئیس جمهور تاكید كرد: امریكا در زمان جنگ نتوانست حریف مردم ایران شود و در جنگ اقتصادی هم نمی تواند هیچ كاری بكند چراكه ملت ما ملتی مسلمان، شجاع، فداكار و ایثارگر است. البته باید تمامی واحدهای صنعتی جهادگونه در این برهه حركت و نیاز كشور را برآورده كنند و امسال تلاش سایپا در بهبود كیفیت و تولید یك حركت جهادی است چراكه با برنامه حركت كرده و توفیق داشته و باید این روند را ادامه دهد چون راه پر فراز و نشیبی خواهد داشت.

وی گفت: مكتب مردم ایران برگرفته از مكتب حضرت اباعبدالله(ع) و بر اساس ایثار و شهادت است و در مسیر خود با هدایت های مقام معظم رهبری توانسته راه خود را به سلامت ادامه دهد و با فداكاری و تلاش می توانیم از این برهه حساس نیز گذر كنیم.

شهیدی با تاكید بر اینكه دشمن اشتغال كشور را هدف گرفته گفت: دشمن به دنبال ایجاد مشكل در صنعت و اقتصاد كشور است چراكه با تعطیلی بنگاه های تولیدی كشور، اشتغال دچار مشكل می شود، بر همین اساس باید با تلاش بیشتر و برنامه ریزی مانع از رسیدن دشمن به این خواسته اش شویم و با رهنمودهای دلسوزانه رهبری، مدیریت دولتمردان و تلاش همه مردم از این برهه حساس گذر خواهیم كرد.

وی تصریح كرد: با توجه به اینكه رشد و تعالی كشور وابسته به مسایل اقتصادی است و صنعت كلید اقتصاد است، نگاه دولت به صنعت و به خصوص صنعت خودروسازی به صورت صد در صد حمایتی است، علاوه بر این مقام معظم رهبری هم در این زمینه تاكید داشتند و باید همه مردم با همدلی این وضعیت را پشت سر بگذاریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: طبق قانون، باید برای ایثارگران بالای 60 درصد خودرویی تهیه و در اختیار آنها قرار گیرد كه با توجه به شرایط موجود تصمیم گرفتیم از خودروهای گروه سایپا برای این منظور استفاده شود و امیدواریم بتوانیم خودرویی برای آنها از محصولات گروه سایپا انتخاب و در اختیارشان بگذاریم.

در این برنامه همچنین مهندس محسن جهرودی نیز با ارائه گزارشی از عملكرد گروه سایپا، به بیان تاثیر این گروه خودروسازی در اقتصاد كشور و مبحث اشتغال پرداخت.

وی گفت: گروه سایپا در 7 ماه گذشته با برنامه ریزی هدفمند توانسته تولید محصولات خود را افزایش دهد و پس از سالها به عنوان بزرگترین خودرو ساز خاورمیانه معرفی شود كه این مهم با تلاش شبانه روزی همه همكاران و تنها در دو شیفت كاری صورت پذیرفته است كه نشان از پتانسیل بالای گروه سایپا دارد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به استراتژی تعریف شده در گروه سایپا گفت: این استراتژی بر سه اصل قرار گرفته كه شفافیت مالی، تكمیل سبد محصولات و حفظ كرامت انسانی كاركنان مورد نظر است.

وی گفت: در حوزه شفافیت مالی امیدواریم بتوانیم ببرای سهامدارانمان از لحاظ قیمت سهم و سود سهام اقدامات مناسبی انجام دهیم، همچنین در خصوص تكمیل سبد محصولاتمان نیز برنامه ای در دستور كار قرار گرفته كه بتوانیم در آینده ای نه چندان دور در تمام كلاس های خودرویی، محصولی جهت عرضه به بازار داشته باشیم.

جهرودی با اشاره به مشكلاتی كه در این برهه زمانی و از سوی امریكا با تحریم برای ایران ایجاد شده، گفت: خوشبختانه از فروردین ماه امسال و پیش از آغاز تحریم ها،‌ ستاد تدابیر ویژه در گروه سایپا ایجاد شده و هماهنگی های لازم در آن ایام صورت گرفته و بر همین اساس توانسته ایم بسیاری از قطعات و لوازم مورد نیاز جهت تولید محصول را پیش از تحریم ها خریداری كنیم.

نظر بینندگان
!
!
!