جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۴۱ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
محدودیت تولید بنزین سوپر در برخی پالایشگاه‌ها به طور موقت
۱۲:۴۱ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
اجاره خودرو
شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرد؛

محدودیت تولید بنزین سوپر در برخی پالایشگاه‌ها به طور موقت

پرشین خودرو: شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در توضیحاتی درباره محدودیت عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت گفت: تولید بنزین سوپر در برخی پالایشگاه‌ها به طور موقت محدود شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، در توضیحات این شرکت که در پاسخ به گزارش امروز ایسنا درخصوص محدودیت عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌ها در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته، آمده است: با توجه به گذشت دو ماه از اتمام تعمیرات اساسی (اورهال) پالایشگاه امام خمینی شازند، هم اکنون تولید این پالایشگاه به میزان ۱۷ میلیون لیتر در روز رسیده است؛ بنابراین مدت زمان ذکر شده بازگشت از تعمیرات اساسی در گزارش فوق صحیح نیست.
 

این شرکت در ادامه تصریح کرده است: لازم به توضیح است که توان تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های امام خمینی شازند، اصفهان، بندرعباس و ستاره خلیج فارس وجود دارد، اما به دلیل محدودیت انتقال فرآورده‌های تولیدی تنها از طریق یک خط لوله و همچنین افزایش مصرف بی رویه بنزنین در ایام تعطیلات تابستان و اولویت قرار دادن تامین بنزین مصرفی عموم، تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های مذکور به طور موقت محدود شده است.

 

بنزین

 

بر این اساس تاکید می‌شود بنزین تولیدی اغلب پالایشگاه‌های کشور با عدد اکنان ۹۱ است که با توجه به کیفیت آن تفاوت چندانی با بنزین سوپر ندارد و سازگاری در همه خودروها را داراست.

این توضیحات در پایان حاکی از این است که همچنین در این گزارش اظهار نظری به نقل از خانم فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مطرح شده که مربوط به ۲ ماه گذشته است و ایشان در حال حاضر هیچ گفتگویی انجام نداده است.

لازم به ذکر است که ایسنا در هیچ بخشی از گزارش مذکور اشاره نکرده بود که گفت‌وگوی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، مطالب جدیدی است و اتفاقا با اشاره به مشکلی که حدود دو ماه قبل برای عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌ها پیش آمده بود و هنوز هم ادامه دارد، توضیحات مربوط به دوره گذشته وی را مورد اشاره قرار داده بود؛ همچنین در شرایطی که مشکل تامین عرضه سوپر برای جایگاه‌ها بعد از گذشت مدت‌ها هنوز ادامه دارد و باتوجه به این‌که رسانه‌ها صدای رسای افکار عمومی هستند، بهتر است سازمان‌های مسئول با بالا بردن سعه صدر خود در پذیرفتن واقعیت‌ها و انتقادات بدون غرض‌های سیاسی، در فضایی همدلانه مطالبات افکار عمومی را درنظر گرفته و باتوجه به شرایط ویژه اقتصادی در کشور، بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنند. مساله‌ای که غیر قابل انکار است این است که مردم متقاضی بنزین سوپر در جایگاه‌ها برای تامین تقاضای خود با مشکل مواجه هستند و شاید تنها این پاسخ که بنزین تولیدی عادی کشور از لحاظ کیفیت تفاوت چندانی با بنزین سوپر ندارد تاکنون پاسخ قانع‌کننده‌ای برای آن‌ها نبوده است.

نظر بینندگان
!
!
!