چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
مجازات در سالن های مترو
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
اجاره خودرو

مجازات در سالن های مترو

پرشین خودرو: در گرماگرم تابستان استفاده از خطوط زیرزمینی ریلی یکی از انتخاب های مناسب برای مسافرت شهری و فرار از موج گرماست، اما اخیراً به نظر می‌رسد شهرداری تهران سیستم های تهویه هوا در ایستگاه های مترو را قطع کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، خطوط هشت گانه متروی تهران توانسته نزدیک به سه و نیم میلیون جابجایی سفرهای شهری را بر دوش بکشد.

سیستمی که علی رغم تحریم ها و فشارهای بین المللی برای محاصره اقتصادی ایران توسعه یافت و اکنون سهم مهمی در جا به جایی مسافران شهری دارد.


مترو
 

در سال 2011 حمل و نقل عمومی تهران جز سه شهر برتر دنیا بود و در سال گذشته تونل خط 6 از برترین طرح های تونل سازی در جهان شناخته شد.

به هر حال مترو یکی از گزینه های در دسترس شهروندان تهرانی برای جابجایی است که در تابستان به خاطر گرمی هوا بیشتر مورد اقبال قرار می گیرد.

وجود سازه های ایستگاهی زیر زمین باعث می شود تا نسبت به سطح زمین هوای مطبوع تری در جریان باشد.

اما جریان پیدا کردن این هوا منوط به وجود فن های بزرگ و جابه جا کردن هواست. موضوعی که خنک کننده ها نیز در تابستان برای ایجاد هوای خنک بسیار موثر هستند.

اما اخیراً به نظر می‌رسد براساس شواهد موجود با کمبود برق و خاموشی های مقطعی در تهران، شهرداری تصمیم گرفته که خنک کننده های سالن های ایستگاههای مترو را خاموش کند!

امری که باعث شده تا هوای خنک داخل ایستگاه ها به هوای شرجی و گرم تبدیل شود!

کوره داغ در دل زمین ماحصل تصمیم مدیران شهرداری و مترو برای شهروندان بوده است.

شهروندان برای استفاده از مترو تنها از هوای خنک داخل قطارها برخوردارند و تا رسیدن قطار می بایست هوای گرم داخل سالن و تونل ها را تحمل کنند.

رضایی یکی از مسافران مترو می گوید: در ایستگاه مترو چهار راه ولی عصر به قدری هوا بد است که حالت تهوع به مسافران دست می دهد.

کریمی یکی دیگر از مسافران می گوید: اصلا نمی توان سوار مترو شد اول شلوغی حالا هم این وضعیت تهویه. اصلا معلوم نیست بر چه مبنای با این همه جمعیت در داخل مترو این تصمیم گرفته شده است اصلا به فکر مردم نیستند.
 

 

متروهمچنین بی توجهی به امور رفاهی در ایستگاه های مترو موجب شده تا پله های برقی به صورت کامل فعال نباشند.

مشاهدات و گزارش ها نشان می دهد که از هر سه پله برقی تنها یکی از آنها فعال است و افراد سالمند و معلولان دچار مشکل شده اند.

محمد علیخانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره به  گفت: موضوع را حتما پیگیری خواهیم کرد تا ببینیم مشکل از کجاست.

به نظر می رسد شرکت مترو و شهرداری تهران می توانند به جای خاموش کردن خنک کننده ها و تهویه ها در ایستگاه های مترو که صدها هزار نفر از شهروندان هر روز از آن استفاده می کنند، در بخش های دیگر با اولویت کمتر صرفه جویی برق را پیش بگیرد تا مردم کمتر دچار مشکل شوند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!