چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
صف خرید سهام برای همه بجز خودرویی‌ها
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
اجاره خودرو

صف خرید سهام برای همه بجز خودرویی‌ها

پرشین خودرو: امروز بورس تهران شاهد صف‌های پایدار خرید در بسیاری از نمادها از جمله فلزات اساسی و محصولات شیمیایی بود، اما خودرویی ها مخالف جریان بازار با افت قیمت رو به رو شدند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا ، نوسانات قیمت دلار در بازار غیر رسمی بار دیگر باعث شده بورس تهران نوساناتی غیر معمول داشته باشد. به طوری که شاخص کل امروز نیز بارها کانال شکنی و به تراز ۱۱۲ هزار واحدی نزدیک شد.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۰۷۷ واحد رشد کرد و به رقم ۱۱۱ هزار و ۸۷۷ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۶۷ واحد رشد به رقم ۱۸ هزار و ۳۴۹ رسید.

شاخص آزاد شناور با ۳۰۳۱ واحد افزایش در تراز ۱۲۰ هزار و ۸۹۷ واحدی نشست و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۲۲۳۹ و ۶۲۶۲ واحد رشد کردند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران هر یک به ترتیب ۳۸۹، ۳۵۷ و ۲۱۵ واحد به رشد شاخص‌های بازار سرمایه کمک کردند، اما در طرف مقابل ایران خودرو، شرکت ارتباطات سیار ایران و سایپا از معدود نمادهایی بودند که در جهت کاهش شاخص‌های بازار عمل کردند.

 

بورس

 

امروز در بسیاری از گروه‌ها از جمله نمادهایی در گروه محصولات شیمیایی شاهد صف پایدار خرید بودیم. به عنوان نمونه در نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس که سهمش در بازار دوم بورس مورد داد و ستد قرار می‌گیرد، حجم خرید بیش از یک میلیون سهم را در قیمت حدود ۶۳۱ تومان شاهد بودیم. در این نماد ۶۳ درصد از خریدها مربوط به افراد حقیقی و حدود ۳۷ درصد مربوط به افراد حقوقی بود. در گروه محصولات شیمیایی روند افزایش قیمت‌ها آنچنان بود که بسیاری از سهم‌ها توانستند تا مرز ۵ درصد رشد قیمت را تجربه کنند.
 

اما گروه خودرو و ساخت قطعات امروز مخالف جریان بازار یکدست افت کردند و نمادهای مهمی همچون سایپا و ایران خودرو در این گروه بیشترین تاثیر کاهنده را روی شاخص های بازار داشتند. در این گروه شاهد کاهش قیمت سهم‌ها بعضا تا بیش از ۴ درصد بودیم. روز گذشته خبری به نقل از مدیران اجرایی رنو منتشر شد که گفته بود این شرکت ایران را ترک خواهد کرد. این خبر که بر خلاف اعلام موضع رسمی این خودروساز فرانسوی بود، باعث واکنش منفی سهامداران خودرویی و افزایش عرضه نسبت به تقاضا در بازار سهام شد.


در گروه فلزات اساسی نیز قیمت سهم‌ها امروز رو به افزایش بود به طوری که بیشتر سهم‌های این گروه توانستند تا سقف ۵ درصد رشد قیمت را تجربه کنند. همچنین سهم‌هایی در این گروه نیز با صف خرید همراه بودند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز روند قیمت سهم‌ها امروز افزایشی بود و تعدادی از آنها نیز توانستند بیش از ۴ درصد رشد قیمت را به ثبت برسانند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۵۲۳ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۳ هزار و ۸۲۵ نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز در روندی بی‌سابقه ۴۲.۶ واحد رشد کرد و تا رقم ۱۲۷۵.۱ افزایش یافت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۹۷ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵۹۵ میلیون سهم و اوراق مالی بود

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!