دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
شرکتهای واردکننده خودروی متخلف از مردم عذرخواهی کنند
۰۹:۲۲ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۸

شرکتهای واردکننده خودروی متخلف از مردم عذرخواهی کنند

پرشین خودرو: عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت خواستار عذرخواهی رسمی شرکتهای واردکننده خودروی دخیل در پرونده فساد در ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو، از مردم شد.

به  گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، ابوالفضل خلخالی  اظهار کرد: در تمام دنیا اگر تخلفی از سوی یک شرکت صورت گیرد مخصوصا اگر آن شرکت برند باشد، برخورد شدیدتری نسبت به‌ آن صورت می‌گیرد تا تخلفاتی که از سوی افراد حقیقی و عادی سر می‌زند.


وی با بیان اینکه در پرونده واردات غیرمجاز خودرو شاهد تخلف چند برند اصلی واردکننده خودرو بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: اولین گام برای جبران این تخلف این است که شرکتهای واردکننده خودروی متخلف به دلیل اشتباه بزرگی که کرده‌اند، به صورت رسمی از مردم عذرخواهی کنند.


این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: علاوه بر این مسوولان باید با برندهای متخلف واردکننده خودرو با شدت بیشتری برخورد کنند زیرا این شرکتها به اعتماد مردم به جایگاه حقوقی برندها و شرکتها، خیانت کرده‌اند و اعتماد مردم به برندها لطمه خورده است.

وی افزود: در همه جای دنیا مردم به جایگاه حقوقی برند اعتماد می‌کنند و در چنین فضایی اگر برندی مرتکب اشتباهی شود، به دلیل لطمه‌ای که به باور و اعتماد عمومی مردم وارد می‌شود، تبعات و مجازات‌های آن شدیدتر از مجازات افراد عادی و حقیقی است.

 

واردات خودرو

 


خلخالی با بیان اینکه در دنیا شاهدیم شرکتها و برندها حتی به دلیل بروز ایرادات غیرعمدی و کوچک در کالا یا خدمات خود نیز به طور رسمی از مردم عذرخواهی می‌کنند، تصریح کرد: اینکه یک برند واردکننده خودرو در اسناد دولتی دست برده و به صورت غیرقانونی خودرو وارد کند، بدترین ضربه به اعتمادی است که مردم به آن برند داشته‌اند که نباید از کنار آن به سادگی گذشت.

اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت لیست شرکتهای دخیل در پرونده ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو را منتشر کرد.

در این لیست نام چند شرکت نمایندگی رسمی واردکننده خودرو شامل پرشیا خودرو، آسان موتور و ایرتویا به چشم می‌خورد. باقی شرکتهای حاضر در این لیست نیز واردکنندگان غیررسمی و غیرنمایندگی خودرو هستند.

نظر بینندگان
!
!
!