جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
مشکل مالیات ارزش‌افزوده شرکتهای ریلی
۱۷:۲۷ | ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
ایرانسل2
معاون راه آهن:

مشکل مالیات ارزش‌افزوده شرکتهای ریلی

پرشین خودرو: معاون برنامه ریزی راه آهن گفت: علی‌رغم وجود مصوبه قانونی لزوم محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر درصد برای شرکت های حمل و نقل ریلی، این نوع مالیات همچنان از آنها اخذ می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نورالله بیرانوند با اشاره اجرایی نشدن بند «ب» ماده ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده با نرخ صفر برای حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: بر اساس این بند مالیات بر ارزش‌افزوده خدمات حمل‌ونقل ریلی علاوه بر معافیت‌های مذکور در بند (۱۲) ماده (۱۲) قانون مالیات بر ارزش‌افزوده با نرخ صفر محاسبه خواهد شد.

وی افزود: این بند از سوی قانون‌گذار با هدف ایجاد مزیت رقابتی در حمل‌ونقل ریلی نسبت به سایر شقوق حمل‌ونقل و افزایش مطلوبیت این گونه حمل‌ونقلی تدوین شده است.

این مقام مسئول در شرکت راه‌آهن بیان داشت: با معافیت پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی هزینه تمام‌شده کاهش می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل شرکت راه‌آهن تصریح کرد: اجرایی نشدن این بند و دستورالعمل‌های اجرایی آن باعث پدید آمدن مشکلاتی در صورت‌های مالی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و منجر به متضرر شدن آن‌ها می‌شود.

 

راه آهن


بیرانوند با توجه به گذشت نزدیک به دو سال از ابلاغ قانون برنامه‌ ششم توسعه به دستگاه‌های اجرایی از سازمان امور مالیاتی درخواست کرد نسبت اجرایی شدن بند «ب» ماده ۵۲ همکاری‌های لازم را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: به‌منظور اجرایی شدن بند «ب» ماده ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نامه‌ای به سازمان امور مالیاتی ارسال کرده و بخش خصوصی نیز از طریق انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی این موضوع را پیگیری کرده است.

معاون شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ورود معاونت حقوقی ریاست جمهوری به منظور رفع موانع پیش‌ روی اجرای این بند را مؤثر دانست.

گفتنی است، ‌ شرکت‌ها و فعالان حمل‌ونقل ریلی از طریق انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و معاون اول رئیس‌جمهور جهت اجرای کامل بند «ب» ماده ۵۲ قانون برنامه ششم در خصوص محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده خدمات حمل‌ونقل ریلی با نرخ صفر خواسته خود را اعلام کرده‌اند.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!