دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قیمت نفت کاهش یافت
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۰

قیمت نفت کاهش یافت

پرشین خودرو: پس از اعلام آماری مبنی بر افزایش ذخایر نفت آمریکا و چشم‌انداز کند شدن رشد اقتصادی در جهان، قیمت نفت کاهش یافت و بشکه‌ای 73.76 دلار فروخته شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از نفت، پس از اینکه آمارهای صنعتی نشان داد که ذخایر نفت آمریکا به طرز غیرمنتظره ای افزایش یافته و در میان تشدید اختلافات تجاری میان آمریکا و چین، رشد اقتصادی در جهان به ویژه در آسیا کند شده است، قیمت نفت کاهش یافت.


هر بشکه نفت برنت با 45سنت کاهش 73.76 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته 1.8 درصد از ارزش خود را از دست داد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 61 سنت کاهش 68.15 دلار معامله شد. این نوع نفت روز سه شنبه نزدیک به 2 درصد خود را از دست داد.

نفت برنت در ماه جولای بیش از 6 درصد از ارزش خود را از دست داد درحالی‌که نفت خام آمریکا حدود 7 درصد کاهش قیمت را ثبت کرد که بیشترین کاهش قیمت هفتگی برای هر دو شاخص نفتی از جولای 2016 به شمار می‌رود.

از عوامل موثر بر قیمت نفت، گزارش آمریکن پترولیوم بود که نشان ذخایر داخلی نفت آمریکا 5.6 میلیون بشکه هفته گذشته افزایش یافت.

رویترز پیش‌بینی کرده بود که ذخایر نفت آمریکا 2.8 میلیون بشکه کاهش یابد.

آمارهای رسمی اداره اطلاعات انرژی آمریکا اواخر امروز منتشر خواهد شد.

 

نفت

 

گرک مک‌کنا، استراتژیست ارشد بازار گفت : «امریکن پترولیوم از یک افزایش بزرگ خبر داد. از اینرو تمامی چشم‌ها بر آمار امروز بعدازظهرEIA خیره خواهد شد.»

همچنین نشانه‌هایی از برطرف شدن اختلال رفت‌وآمد کشتی‌ها در تنگه باب‌المندب در دریای سرخ بر قیمت‌ها تاثیر گذاشت.

به گفته چندین بازیگر بازار، از طرفی قیمت‌ها در بازار فیزیکی نیز کاهش یافته است. چراکه احتمال دارد عربستان قیمت تمامی انواع نفت خود به مقصد آسیا در ماه آگوست را کاهش دهد.

همچین بازارها به علت نگرانی در مورد کند شدن رشد اقتصادی در نتیجه اختلاف تجاری در حال افزایش میان واشنگتن و پکن، قیمت‌ها را پایین کشیدند.

تولیدات صنعتی در ماه جولای در آسیا کند شده و نگرانی در مورد رشد اقتصادی این منطقه را تشدید کرده است.

نظر بینندگان
!
!
!