شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رشد بی سابقه فروش جهانی اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی
۱۲:۰۱ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
ایرانسل 2
آمار فروش رنو، نیسان و میتسوبیشی منتشر شد؛

رشد بی سابقه فروش جهانی اتحاد رنو، نیسان و میتسوبیشی

پرشین خودرو: آمار فروش جهانی اتحاد رنو، نیسان، میتسوبیشی در ۶ ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ اعلام شد و با رشد بی‌سابقه همراه بوده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از زومیت، اتحاد رنو، نیسان، میتسوبیشی در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸ رشد فروش داشته است و درمجموع سه برند، ۵ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۵۳۰ دستگاه خودرو به بازار عرضه کرده‌اند. تقاضا برای محصولات کراس‌اور، شاسی‌بلند، وانت پیکاپ و مدل‌های پاک تمام برقی و پلاگین هیبرید این سه خودروساز بزرگ در ۶ ماه گذشته افزایش داشته است.

در بین محصولات متنوع نیسان، بیشترین تقاضا برای مدل‌های ایکس-تریل، نوت، سرنا و قشقایی بوده است. بزرگ‌ترین بازارهای نیسان به‌ترتیب ایالات متحده آمریکا، چین و ژاپن بوده‌اند؛ در ۶ ماه گذشته نیسان در مجموع حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه فروش داشته است. علاوه بر این با ثبت سفارش بیش ۱۸ هزار دستگاه، در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۸ بازار اروپا، عنوان پرفروش‌ترین خودروی تمام برقی در این قاره به نیسان لیف رسیده است.

از طرفی ۲۱.۹ درصد بازار خودروهای برقی اروپا در اختیار رنو است و در ۶ ماه اول دو مدل Zoe و کانگو ZE فرانسوی‌ها بازار فروش قابل توجهی تجربه کرده‌اند. مدل‌های دیگر رنو شامل کلیو، کپچر و سینیک در کنار محصولات داچیا همه افزایش فروش داشته‌اند. بزرگ‌ترین بازار رنو به‌ترتیب فرانسه، روسیه و ترکیه بوده است؛ در مجموع فروش جهانی، رنو حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تحویل داده است.

 میتسوبیشی که هنوز در حال برنامه‌ریزی برای فروش بیشتر بوده، کوچک‌ترین عضو این اتحاد مهم است. این برند ژاپنی با تولید اوتلندر PHEV، پرچمدار بازار کراس‌اورهای پلاگین هیبرید است. محصولات دیگر میتسوبیشی شامل اکسپندر (Xpander) و اکلیپس کراس هر دو به فروش بیشتر کمک کرده‌اند. بزرگ‌ترین بازارهای میتسوبیشی به‌ترتیب اندونزی، چین و ایالات متحده بوده است؛ فروش جهانی این برند ژاپنی در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۸ به ۶۱۶ هزار و ۶۴۸ دستگاه رسیده است. کارلوس گوسن، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل اتحاد رنو، نیسان، میتسوبیشی در رابطه با میزان فروش محصولات در ۶ ماه اول سال ۲۰۱۸ گفت:

شرکت‌های عضو این اتحاد همواره در حال افزایش فروش محصولات در بازارهای مختلف و نمایش توانایی‌های تولید و پیشنهاد‌های مختلف هستند. فروش بالای محصولات در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که ما بر اساس برنامه‌ی میان مدت پیش‌بینی شده این اتحاد تا سال ۲۰۲۲ پیش می‌رویم.

بر اساس برنامه‌ی میان مدت ۶ ساله‌ی اتحاد رنو، نیسان، میتسوبیشی؛ فروش بیش از ۱۴ میلیون دستگاه خودرو در هر سال تا پایان سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی شده است. این میزان ۳۰ درصد بیشتر از فروش ۱۰ میلیون و ۶۰۰ میلیون دستگاه سال ۲۰۱۷ است. یکی از مزیت‌های همکاری خودروسازان در قالب یک اتحاد، استفاده از پلتفرم‌ها و پیشرانه‌های مشترک و توسعه‌ی موازی در فناوری‌های مدرن مانند قوای فنی برقی و سیستم خودران است که حاصل آن، کاهش هزینه‌ها و فروش بیشتر خواهد بود.

نظر بینندگان
!
!
!