شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳ مرداد
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۳

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳ مرداد

پرشین خودرو: درحالی که نگرانی ها از تنش های تجاری بر بازار سایه افکنده و موجب نگرانی از کاهش تقاضا برای انرژی شده است، قیمت نفت روز جمعه با کاهش همراه بود و رشد قیمت های جلسه قبلی خود را خنثی کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، در حالی که نگرانی ها از تنش های تجاری بر بازار سایه افکنده و موجب نگرانی از کاهش تقاضا برای انرژی شده است، قیمت نفت روز جمعه با کاهش همراه بود و رشد قیمت های جلسه قبلی خود را خنثی کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز با 47 سنت، کاهش به 68 دلار و 49 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات دیروز با 24 سنت کاهش به 73 دلار و 21 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز برای مدتی کوتاه بیش از یک درصد افت کرد. نفت خام آمریکا این هفته را با 0.4 درصد کاهش به پایان برد، در حالی که نفت برنت نیز 1.5 درصد افت هفتگی را تجربه کرد.

جیم ریترزبوش، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «با توجه به نامعلوم بودن میزان تاثیر تحریم های آمریکا علیه ایران و تاثیر نامشخص تعرفه ها، احساس نگرانی در بازار وجود دارد، اما این احساس به اندازه ای نیست که موجب نوسانات عمده ای در بازار شود.»

 

نفت

 

نگرانی ها از اینکه تقاضای چین برای خرید نفت ممکن است کاهش یابد، روز جمعه موجب افت قیمت نفت شد. شرکت سینوپک چین دیروز خرید نفت خود از آمریکا را کاهش داد. 3 منبع آگاه گفتند، شرکت یونیپک، بازوی تجاری شرکت سینوپک به دلیل افزایش تنش های تجاری میان پکن و واشنگتن، خرید نفت از آمریکا را به حالت تعلیق در آورده است.

وارن پترسون، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «تقاضای پالایشگاه های مستقل چینی نیز پایین آمده است.»

چین گفته، طرح هایی نیز برای وضع تعرفه بر ال ان جی وارداتی از آمریکا دارد. این خبر نیز نگرانی هایی را بر انگیخته است.

نظر بینندگان
!
!
!