پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
کمک پهپادها به تشخیص تخلفات ترافیکی در چین
۰۵:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
اجاره خودرو

کمک پهپادها به تشخیص تخلفات ترافیکی در چین

در شرق کشور چین، پلیس‌های راهنمایی و رانندگی از پهپادها برای تشخیص تخلفات ترافیکی استفاده می‌کنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، طبق گفته روزنامه Beijing Youth Daily، در شهر جینان چین، مرکز استان شاندونگ چین، پهپادها برای تشخیص تخلفات ترافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.


این چهار پهپاد روز سه شنبه کار خود را در چین آغاز کردند. پهپادهای مذکور مجهز به دوربین‌های با وضوح بالا هستند. نکته قابل توجه این است که تنها پس از گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز فعالیت‌شان، آنها موفق به شناسایی پنج تخلف ترافیکی شدند.

پهپادهای یاد شده می‌توانند بر رفتار غیرقانونی رانندگان مانند استفاده از تلفن‌های همراه و دستگاه دیگر در حین رانندگی، نظارت کرده و آنها را در قالب ویدیوهای با وضوح بالا ثبت کنند.

 

پهپاد

 

این پهپادها مناطقی را پوشش می‌دهند که مانیتورهای ثابت نمی‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند و در نتیجه می‌توانند به جمع آوری شواهدی از تخلفات ترافیکی آن مناطق کمک کنند.

"وی جیلیانگ" (Wei Jiliang)، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی جینان در چین گفت: این پهپادها در پروازهای آزمایشی ماه آوریل توانستند بیش از ۲۰۰ ساعت در آسمان بمانند. پهپادهای مذکور تحت تاثیر آب و هوا قرار دارند و در آب وهوای بارانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

نظر بینندگان
!
!
!