دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
جزیئات بیشتر از حضور خودروهای تجاری برزیلی در ایران
۱۵:۲۲ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
هیات کارشناسی ماه جاری می آید؛

جزیئات بیشتر از حضور خودروهای تجاری برزیلی در ایران

پرشن خودرو: خودروسازان برزیل برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری در ایران، تصمیم جدی گرفته اند.

به گزارش پرشین خودرو، دولت برزیل آمادگی کامل خود را برای تامین منابع مالی و سرمایه گذاری از طریق فاینانس در بخش خودروهای سنگین و تجاری اعلام کرد.

سید علی عراقچی مدیر امور بین الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدر)، در این خصوص گفت: سفیر بزریل به عنوان نماینده تام الاختیار دولت برزیل در دیدار با رئیس هیات عامل ایدرو از آمادگی دولت متبوع خود برای همکاری با ایران در حوزه سرمایه گذاری مشترک، تامین منابع مالی و حمل و نقل به ویژه خودروهای تجاری خبر داد .

وی اظهار داشت: نمایندگان خودروسازان برزیلی در این نشست با اشاره به قابلیت های بالای این کشور در حوزه تولید ناوگان حمل و نقل مسافری و تجاری ، از تصمیم جدی خودروسازان برزیل برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری در ایران سخن گفتند.

 

خودروهای برزیلی


به گفته عراقچی ، نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل با اشاره به اینکه حجم تولید خودروهای سنگین شرکت های ولوو و ایویکو مستقر در این کشور از حجم تولید کارخانجات مستقر در اروپا بیشتر است، تامین قطعات منفصله (CKD) را به صورت کامل امکان پذیر دانستند.

مدیر امور بین الملل ایدرو ادامه داد: دولت برزیل در قالب کمیته سرمایه گذاری تجارت خارجی (COMEX) و مرکز تجارت توسعه سرمایه گذاری ( APEX) به سفیر این کشور نمایندگی تام به منظور ایجاد روابط تجاری به ویژه در حوزه خودرو داده است، به گونه ای که برزیل در گام اول این همکاری ها تا سقف یک میلیارد و دویست میلیون یورو فاینانس را در نظر گرفته است .

به گفته عراقچی در ماه جاری هیئت های کارشناسی بانکی و فنی برای ادامه مذاکرات و چگونگی شیوه های تعامل به ایران می آیند.

نظر بینندگان
!
!
!