پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۷:۲۸ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
شرایط ترخیص کالا‌های اساسی و دارویی
۱۷:۲۸ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
اجاره خودرو

شرایط ترخیص کالا‌های اساسی و دارویی

پرشین خودرو: کالاهای اساسی و اقلام دارویی بدون معطلی پس از ورود به گمرک با طی کردن مراحل اداری به کارخانجات و انبارهای مربوط فرستاده می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، کالاهای اساسی و اقلام دارویی بدون معطلی پس از ورود به گمرک با طی کردن مراحل اداری به کارخانجات و انبارهای مربوط فرستاده می‌شود.

براساس آمار ارائه شده توسط رئیس کل گمرک ایران در ۱۱ ماه اخیر، 14 میلیون و ۵۲۵ هزار تن ترخیص کالا انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۳ درصد افزایش داشته است و از سوی دیگر درخصوص ترخیص کالا به‌ویژه مواد اولیه، تصمیمات خوبی اتخاذ شده است.

 

ترخیص کالا

 

همچنین برای کمک به بخش تولید و کالاهای اساسی تصمیماتی همچون ابلاغ بسته‌های حمایتی به منظور افزایش نقدینگی ابلاغ شده، به گونه‌ای که واردکنندگان می‌توانند کالاهای خود را شش ماهه به شرط ۷۰ درصد ترخیص و ۳۰ درصد پس از تسویه ترخیص کنند، گرفته شده که در حال اجراست.

از سوی دیگر گمرک ایران برای کالاهای اساسی و دارویی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت امضا کرده است که بر اساس آن قرار بر این است که ترخیص چهار ماهه صورت پذیرد؛ یعنی اقلام دارویی بدون معطلی پس از ورود به گمرک با طی کردن مراحل اداری به کارخانجات و انبارهای مربوط فرستاده شود و تا چهار ماه فرصت برای ترخیص کالا وجود دارد.

برچسب ها:
ترخیص کالاگمرک
نظر بینندگان
!
!
!