دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
بسته جدید ارزی همان پیشنهادات بخش خصوصی است که مخالفش بودند!
۱۳:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
اجاره خودرو
/اختصاصی/دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

بسته جدید ارزی همان پیشنهادات بخش خصوصی است که مخالفش بودند!

پرشین خودرو: دولت تازه به همان نقطه ای در خصوص واردات رسیده است که ما گفته بودیم و آقای وزیر با آن مخالفت می کرد یعنی دریافت ارز از ایرانیان خارج از کشور و این نشان می دهد که آقایان اساسا با فکر کردن و مطالعه مشکل دارند و ابتدا کار را می کنند و بعد می گویند اشتباه کردیم!

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب گفت: انجمن، رایزنی های خود را ادامه می دهد تا ابتدا بتواند راه ورود خودرو به کشور را گشوده و سپس مشکلات دیگر را نیز رفع کند.

وی ادامه داد: دولت باید از دولتی مداخله گر به دولتی تسهیل گر تغییر موضع دهد و در راستای توسعه صنعت و بازار قدم بردارد.

دادفر تصریح کرد: در حال حاضر 3 مبحث را دنبال می کنیم ابتدا باز شدن سامانه ثبت سفارش و برگشتن به روال عادی، دوم حضور دوباره شرکت های غیر نمایندگی برای واردات خودرو و در آخر شناور شدن تعرفه ها. این اصول اگر اصلاح نشود، هیچ کاری پیش نخواهد رفت.

 وی در ادامه با تاکید بر این مطلب که بارها به دولت گفته ایم که به تخصیص ارز دولتی برای واردات نیاز نداریم، افزود: آقای وزیر صنعت ابتدا با این پیشنهاد ما نیز به صورت منفی برخورد کرد اما؛ امروز ایشان هم به همان حرف ما رسیده اند. الان حرف های آن زمان ما را کپی کرده و می زنند.

دادفر با اشاره به بسته پیشنهادی دولت در مورد ارز گفت: بحث جذب سرمایه های خارجی، جذب سرمایه های ایرانیان خارج از کشور و دریافت ارز ایرانیان خارج نشین و تسهیل این انتقال، همان حرف های ما بود که آقای وزیر مخالفت می کردند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی وزیر صنعت در مقابل این ادعای ما که خودمان ارز تهیه می کنیم می گفتند ایشان شیرین زبانی می کنند حالا چه شد که شیرین زبانی ما توسط دولت عملیاتی می شود؟ متاسفانه مسوولان اجرایی ما فرصت مطالعه ندارند و احتمالا فکر هم نمی کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!