یكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رتبه دوم BYD در جدول با ارزش ترین برندهای دنیای خودرو + جدول
۱۰:۴۳ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

رتبه دوم BYD در جدول با ارزش ترین برندهای دنیای خودرو + جدول

پرشین خودرو: هر ساله موسسه‌های معتبر ارزیابی برند، لیستی از برندهای با ارزش و قابل اطمینان را منتشر می‌کنند که بر مبنای تحلیل و عملکرد برندها در بازه زمانی یک ساله است.

به گزارش پرشین خودرو، یکی از قابل اعتمادترین موسسه‌های تحلیل و ارزیابی برندها، «برند فایننس» است که در 20 شهر بزرگ جهان فعالیت دارد

لیست امسال این موسسه در حالی اعلام شد که «برند فایننس» عنوان کرد این فرایند نتیجه تحلیل و ارزیابی بیش از 3500 برند در سراسر جهان است. برندهایی که جایگاه آنها بسته به نوع فعالیت (صنعتی، ورزشی، تولیدی و...) بصورت جداگانه و در لیست‌های مختلف ارزش آنها مورد بررسی قرار گرفته است.

 اما در لیست برندهای خودرویی کمپانی بی‌وای‌دی با 211 درصد پیشرفت نسبت به سال 2017 بعد از برند استون مارتین در رده دوم حضور دارد. برای مقایسه جالب است بدانید برند اوپل نه تنها هیچ پیشرفتی در زمینه ارزش برند کسب نکرده، بلکه 67 درصد نیز افت کرده است. از دیگر برندهای حاضر در این لیست می‌توان به تسلا اشاره داشت که در سال جاری میلادی 106 درصد یعنی یک دوم پیشرفت برند بی‌وای‌دی را بدست آورده است.

موسسه «برند فایننس» برند بی‌وای‌دی را 3/4 بیلیون دلار ارزش‌گذاری نموده و این در حالی است که برندهایی چون بنتلی، لامبورگینی، کادیلاک، مکلارن و مازراتی در رده‌های پایین‌تری حضور دارند. شاید این پرسش وجود داشته باشد که ارزش‌گذاری برندها بر چه مبنایی انجام می‌گیرد؟ موسسه «برند فایننس» عنوان کرده است که شاخص قدرت برند (بی‌اس‌آی) مورد ارزیابی قرار گرفته و مبنای بی‌اس‌آی نیز بر اساس سهم سهامداران، عملکرد تجاری، میزان سرمایه‌گذاری و... است.

نظر بینندگان
!
!
!