شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
توصیه های پلیس برای سفرهای ایمن تابستانی
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
اجاره خودرو

توصیه های پلیس برای سفرهای ایمن تابستانی

پرشین خودرو: همه ساله در فصل تابستان حجم بالایی از سفرها جاده ای کشور در راه های ارتباطی استان البرز متمرکز می شود که برای پیشگیری و کاهش حوادث، پلیس راه استان رانندگان را به رعایت قوانین توصیه می کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، قرار گرفتن استان البرز در مسیر شمال کشور و عبور پرشمار مسافران از آزاد راه ها ، بزرگراه ها و جاده کرج - چالوس ، همواره با مشکلاتی مانند ترافیک و سوانح همراه است و در بین حجم فعالیت های پلیس راه افزایش می یابد.
جاده کوهستانی کرج - چالوس گاهی مواقع به علت ترافیک سنگین، اگر حادثه ای در آن رخ دهد تنها می بایست با امداد هوایی به مصدومان کمک رسانی شود لیکن تنها راه پیشگیری از حوادث احتیاط و انضباط ترافیکی است.
نیم درصد از راه ها و 18 درصد حجم ترافیک کشور در استان البرز است که می طلبد رانندگان هنگام سفر رعایت نکات ایمنی را داشته باشند.
رئیس پلیس راه البرز می گوید: با توجه به حجم بالای سفرهای تابستانی برای ایمنی سفر در راه های این استان اقدامات لازم پیش بینی شده است.
سرهنگ رضا گودرزی افزود: این حجم تردد و افزایش سفر حتما دقت لازم درصحیح رانندگی کردن را نیز درجاده ها می طلبد که شاهد حوادث ترافیکی درکشور نباشیم.
وی اضافه کرد: در جاده کرج - چالوس با توجه به کوهستانی بودن و جذابیت سفر، تردد بیشتری را شاهد هستیم که امیدواریم سفرهای تابستانی امسال، ایمن و بدون هیچ حادثه ای باشد که این متضمن همکاری مردم با پلیس و رعایت قوانین راهنمایی ورانندگی است.

 

پلیس

 

گودرزی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون در محورکرج - چالوس 6 فقره تصادف منجر به فوت و 12 فقره تصادف منجر به جرح رخ داده است.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین تصادفات درجاده کرج -چالوس از سرعت زیاد، سبقت و انحراف به چپ و خواب آلودگی است و رانندگان باید دقت بیشتری داشته باشند .
وی افزود: مسافران همچنین هنگام سفر ازوضعیت ترافیکی راه ها مطلع و از پر بودن باک بنزین خود اطمینان داشته باشند.
گودرزی گفت: مسافران درجاده ها چنانچه قصد توقف دارند از مکان هایی که تابلوهای ممنوع نصب شده توقف نکنند و موقع رانندگی نیز از شانه خاکی عبورنکرده چرا که باعث افزایش ترافیک می شود.
وی خاطرنشان کرد که در طرح تابستانی پلیس راه البرز، بیش از 75 تیم پلیس راه در قالب پایگاه های ثابت و سیار فعالیت می کنند.
گودرزی افزود: در این طرح دستگاه ثبت تخلف، روزانه سرعت خودروها را نیزکنترل می کنند.
وی یادآورشد: اکنون 19دوربین ثابت در آزاد راه تهران - کرج و کرج -قزوین و 7 دوربین در جاده کرج - چالوس فعال است.
وی اظهار داشت: دراجرای طرح تابستانی استان البرز با تخلفات حادثه ساز رانندگی به شدت برخورد خواهد شد.
گودرزی گفت: نبستن کمربند ایمنی، سبقت و سرعت غیرمجاز، استفاده ازتلفن همراه حین رانندگی و حرکات مارپیچ از جمله تخلفاتی است که پلیس به شدت برخورد می کند.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح برای رفع موانع ترافیکی، امداد و نجات وکمک به مسافران در مواقع نیاز، ادارات راه وشهرسازی، حمل و نقل جاده ای، هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی سایر سازمان های مرتبط مشارکت دارند.
رئیس پلیس راه استان البرز یادآورشد: با همکاری خوب مردم شاهد نهادینه شدن فرهنگ درست رانندگی کردن در کشور باشیم.
طرح تابستانی پلیس راه استان البرز تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!