سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
قیمت نفت در بازارهای جهانی
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
اجاره خودرو

قیمت نفت در بازارهای جهانی

پرشین خودرو: قیمت نفت که دیروز به دلیل نگرانی ها از افت اقتصاد جهانی به شدت کاهش یافته بود، امروز اندکی افزایش یافت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، قیمت نفت که دیروز به دلیل نگرانی ها از افت اقتصاد جهانی به شدت کاهش یافته بود، امروز اندکی افزایش یافت.

کاهش تولید های اوپک که از ابتدای امسال و با هدف کنترل مازاد عرضه به وجود آمده در بازار آغاز شده است، موجب شده تا قیمت نفت در سال جاری میلادی به طور نسبی تقویت شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 8 سنت، معادل 0.1 درصد افزایش به 61 دلار و 58 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 3 سنت رشد داشت و به 53دلار و 4 سنت رسید.

روز سه شنبه و به دنبال تشدید نگرانی ها از وضعیت اقتصاد جهانی که موجب میل سرمایه گذاران به بازارهای امنی نظیر بازار اوراق قرضه دولتی و بازار طلا شد، قیمت نفت 2 درصد کاهش یافت و بازارهای بورس جهان نیز شاهد افت شاخص ها بودند.

 

نفت

 


ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد که میزان صادرات این کشور در سال 2018 بیشترین کاهش در طی بیش از 2 سال اخیر را تجربه کرده است. کاهش صادرات به چین و سایر کشورهای آسیایی به دلیل افت جهانی تقاضا و اختلافات تجاری آمریکا و چین از عوامل افت صادرات ژاپن بوده است.

بر اساس اعلام وزارت دارایی ژاپن، صادرات این کشور در ماه دسامبر 3.8 درصد نسبت به یک سال قبل افت داشته، در حالی که اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز افت 1.9 درصدی را پیش بینی کرده بودند.

افت تقاضا و کاهش رشد در اقتصاد جهانی بر رشد تقاضا برای خرید نفت نیز تاثیر خواهد گذاشت و قیمت ها را کاهش خواهد داد.

استین جاکوبسن، اقتصاددان ارشد ساکسو بانک دانمارک در این باره گفت، اقتصاد جهانی دارد تضعیف می شود، اما دولت چین هر آنچه در توان دارد برای برقراری ثبات انجام خواهد داد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نفتقیمت نفتطلا
نظر بینندگان
!
!
!