شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۲۳ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
ترخیص باقیمانده قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرک
۱۱:۲۳ | ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
اجاره خودرو

ترخیص باقیمانده قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرک

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: این محموله اکنون در اختیار شرکت واگن سازی تهران قرار گرفته است.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه درباره ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرک بندر شهید رجایی اظهارداشت: به‌منظور تجهیز ناوگان خطوط مترو در پایتخت، تعداد ۷۰ واگن خریداری‌شده بود که ترخیص این محموله از گمرک به دلیل انجام روند پرداخت هزینه‌های گمرکی و نیز ارزش ‌افزوده با تأخیر مواجه شد.


وی ادامه داد: پس از نامه‌نگاری شهردار تهران با وزیر امور اقتصادی و دارایی و همکاری گمرک ایران در نیمه نخست سال 97 حدود ۸۵ درصد از کل این محموله ترخیص شد. در ادامه و با رایزنی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد باقیمانده نیز در 22 مهر ترخیص و با ۲۲ تریلر به شرکت واگن سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات تحویل داده شد.

 

واگن مترو


امام در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر 40 درصد از روند ساخت قطارهای مترو در تهران توسط متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است. لذا تا هنگامی‌که صد در صد ساخت قطارهای مترو در کشورمان بومی‌سازی شود، مجبوریم برخی از قطعات موردنیاز را از کشورهای خارجی تأمین ‌کنیم که محموله ترخیص شده نیز شامل قطعاتی از این‌ دست است.

امام با ابراز خرسندی نسبت به اینکه در روند ترخیص «پروژه ۷۰ دستگاه واگن مترو» زنجیره ارتباطی خوبی با سایر ارگان‌ها و نهادها همانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و مواردی از این ‌دست به وجود آمد، خاطرنشان کرد: این امر سبب شد تا نهایت همکاری و همدلی را با ما در شرکت مترو برای ترخیص این محموله ارائه دهند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!