پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
کاهش ۶۸ درصدی تردد اتوبوس‌ در جاده‌ها
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اجاره خودرو
جانشین پلیس راه کشور خبر داد:

کاهش ۶۸ درصدی تردد اتوبوس‌ در جاده‌ها

پرشین خودرو: جانشین پلیس راه کشور با اعلام این‌که امسال محدودیتی برای جابجایی کالای اساسی قائل نشده‌ایم از کاهش ۶۸ درصدی تردد اتوبوس‌ها طی نوروز امسال در کشور خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، با اعلام این‌که از 25 اسفندماه سال گذشته تا پایان روز 11 فروردین 99 تردد وسایل نقلیه‌ در جاده‌های کشور 63 درصد کاهش یافته است، اظهار کرد:‌ بیشترین کاهش سفر در بازه زمانی اشاره شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته مربوط به استان‌های گیلان با 74 درصد، مازندران 72 درصد، خراسان رضوی 71 درصد،‌قم 70 درصد و اصفهان 70 درصد بوده است.

وی با اشاره به این‌که استان‌های سیستان و بلوچستان با 44 درصد،‌کرمانشاه با 45 درصد،‌کردستان با 47 درصد و ایلام با 50 درصد کمترین کاهش سفر را در بین استان‌های کشور داشته‌اند،‌ادامه داد: در بخش ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافری (اتوبوس و سرویس‌های دیگر) کاهش حدود 68 درصد و در تعداد مسافر جابجا شده نیز نسبت به سال گذشته میزان کاهش 76 درصد بوده است.

جانشین پلیس راه کشور بیان کرد: در حوزه ناوگان باری نیز ترددها در مقایسه با سال گذشته 9 درصد کاهش یافته است.

 شرافتی در عین حال گفت: طی 25 اسفند 97 تا 11 فروردین سال گذشته 36 میلیون و 316 هزار 281 هزار تردد در کل کشور ثبت شد که این رقم طی 25 اسفند 98 تا 11 فروردین امسال با رشد منفی 63 درصدی به 13 میلیون و 600 هزار کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: سال گذشته سهم ناوگان باری از کل ترددها 2 درصد بود که امسال این میزان به 4 درصد افزایش یافته است.

وی همچنین با اعلام این‌که هیچ محدودیتی برای جابجایی کالای اساسی از بنادر توسط ناوگان کامیون قائل نشده‌ایم، اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا محدودیت‌ها و فاصله‌گذاری فعلا تا 21 فروردین اعمال خواهد شد.

جانشین پلیس راه کشور تاکید کرد: با توجه به شرایط کشور از هموطنان درخواست می‌کنیم که با همکاران ما که با هزار و یک آسیب و خطر مواجه هستند، همکاری داشته باشند. متاسفانه برخی با همکاران بنده بحث کرده یا در برابر محدودیت‌های قانونی مقاومت می‌کنند. همکاران ما به ویژه همکران راهنمایی و رانندگی مانند کادر پزشکی در خط مقدم مقابله با شیوع ویروس کرونا قرار دارند و محدودیت و فاصله‌گذاری عزم و اراده ملی می‌خواهد.

شرافتی گفت:‌باید زنجیره شیوع ویروس کرونا قطع شود، هنوز بر اساس آمار بیش از 13 میلیون تردد در 16 روز منتهی به 11 فروردین داشته‌ایم که این میزان سفر قابل تامل است.

نظر بینندگان
!
!
!