سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
خودروسازان 3 خواسته خود در سال 99 را اعلام کردند
۱۱:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
اجاره خودرو
جزئیات نامه مدیران عامل ایران خودرو و سایپا به معاون اول؛

خودروسازان 3 خواسته خود در سال 99 را اعلام کردند

پرشین خودرو: مدیران عامل گروه صنعتی ایران خودرو و گروه خودروسازی سایپا در نامه ای مشترک به معاون اول رئیس جمهوری، 3 خواسته خودروسازان برای حرکت در سال جهش تولید را مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در نامه ای مشترک به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، خواسته های خودروسازان به منظور تعویق استاندارد یورو 5، افزایش تخصیص و فروش ارز و راه اندازی دائمی حمل و مواد کالاها را اعلام کردند.

متن نامه خودروسازان به شرح زیر را با هم می خوانیم:

جناب آقای جهانگیری
معاون محترم اول ریاست جمهوری
با سلام


احتراما صنعت خودرو به عنوان یکی از پیشران های صنعت و اقتصاد کشور و در راستای عینیت بخشی به شعار سال 1399 که توسط مقام معظم رهبری به سال " جهش تولید " نام گذاری شده است، برنامه ریزی های منسجم و گسترده و همه جانبه ای را انجام و تصمیمات متناسب با اجرایی شدن آن را در همین روزهای اول سال جدید اتخاذ کرده است.


لکن در جهت تسهیل و رفع موانع موجود بر سر راه جهش در تولید، از آن مقام محترم تقاضامندیم تا در ارتباط با موارد ذیل دستورات مقتضی به دستگاه های ذیربط جهت همراهی و مساعدت صادر نمایید.


1) نظر به افزایش نهاده های تشکیل دهنده کاتالیست در بازارهای جهانی در ماه های اخیر و تامین بسیار سخت مواد آلی آن در این شرایط به همراه تحمیل هزینه های ارزی و نهایتا ریالی شدید به تولیدکننده و نهایتا خودروساز و مشتری و اثر بسیار پایین استاندارد یورو 5 در مقایسه با یورو 4 در کاهش آلایندگی کلان شهرها و همچنین عدم تدارک تولید و توزیع سوخت مناسب یورو 5 در کشور و نهایتا کاهش عمر کاتالیست و اسراف منابع ارزی و ریالی کشور، استاندارد آلایندگی یورو 5 تا شش ماه بعد از رفع تحریم ها به تعویق بیافتد و از عدم شماره گذاری خودروهای یورو 4 از ابتدای سال 1399، جلوگیری به عمل آید.


2) افزایش تخصیص و فروش ارز از سیستم بانک مرکزی به منظور جلوگیری از توقف خطوط تولید


3) با توجه به شرایط خاص ناشی از اشاعه ویروس کرونا و نتیجتا کاهش شدید حمل و نقل بین المللی کالا و مواد اولیه به مقصد کشور، هماهنگی لازم با ایرلاین ها و خطوط کشتیرانی و شرکت های حمل و نقل زمینی مبنی بر راه اندازی دائمی حمل مواد و کالاها به خصوص از مبدا چین صورت گیرد.

 

" سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا "  -  " فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو "یادآور می شود که رونوشت نامه مذکور به عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده است.

 

نامه خودروسازان به معاول اول

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!