شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۰۳ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
شرایط پیک‌های موتوری در روزهای کرونایی
۱۶:۰۳ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
اجاره خودرو

شرایط پیک‌های موتوری در روزهای کرونایی

رئیس اتحادیه حمل بار سبک شهری و پیک موتوری از کاهش ۷۰ درصدی تقاضای پیک موتوری در پی شیوع ویروس کرونا و عرضه لاستیک دولتی برای اعضای این صنف خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، شاید در نگاه اول به نظر برسد که کاهش رفت‌وآمدها و استفاده کمتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی، منجر به افزایش استفاده از پیک‌های موتوری برای انتقال وسایل شده باشد، اما با توجه به کاهش فعالیت‌های اقتصادی به نظر می‌رسد که تقریبا هیچ کدام از بخش‌ها از این روزهای کرونایی سودی نبرده باشند. از طرف دیگر به نظر می‌رسد مشاغل روزمزد بیشترین آسیب را از شیوع این ویروس خورده باشند.

داود محمدی ، در این رابطه اظهار کرد: برخلاف اینکه تصور می‌شود با شیوع کرونا و کم شدن رفت‌وآمدها تقاضا برای پیک‌های موتوری بیشتر شده، اما واقعیت اینطور نیست، چراکه فعالیت بیشتر کسب و کارها کاهش داشته و برخی از کسب و کارهای اینترنتی هم با تاخیر می‌توانند کالای مورد نیاز مشتریان را فراهم کنند.

به گفته وی فعالیت پیک‌های موتوری در پی شیوع کرونا با کاهش ۷۰ درصدی مواجه شده است.لاستیک دولتی موجود است

به گفته رئیس اتحادیه حمل بار سبک شهری و پیک موتوری در حال حاضر لاستیک دولتی برای اعضای اتحادیه موجود است و اعضا می‌توانند با ارائه سند وسیله نقلیه و پرونده خود نامه دریافت لاستیک را بگیرند و برای گرفتن لاستیک به سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان مراجعه کنند.

محمدی با بیان اینکه برخی دوره‌های زمانی هم کمبود وجود داشته اما به محض تامین لاستیک مجددا به متقاضیان این بخش تخصیص داده شده، گفت: حداقل تفاوت قیمت لاستیک دولتی و آزاد ۱۵۰ هزار تومان است.

وی افزود: البته تفاوت قیمت لاستیک دولتی و آزاد برای نیسان که عرضه کم و تقاضا زیاد بوده بیشتر است.

 

وانت بار

وانت بارها ماهانه چقدر بنزین مصرف می‌کنند؟

به گفته این مقام صنفی وانت‌بارهای فعال روزانه ۳۰ لیتر بنزین مصرف می‌کنند. همچنین در زمینه مصرف بنزین باید این نکته را در نظر بگیریم که با توجه به اینکه سال‌ها در زمینه بار و کالا نوسازی صورت نگرفته است مصرف سوخت بسیاری از این خودروها زیاد است و صدی ۱۵ لیتر بنزین مصرف می کنند.

این در حالی است که به تازگی دفتر کالای سازمان راهداری از کاهش سهمیه بنزین پایه وانت‌بارها از یک تا دو ماه آینده خبر داد و اعلام کرد که سهمیه‌ها بتدریج هر ماه ۱۵ تا ۲۰ لیتر کاهش می‌یابد و این تصمیم جهت یکدست شدن ناوگان حمل و نقل بار درونشهری و برونشهری گرفته شده است. در حال حاضر سهمیه بنزین پایه برای وانت‌بارهای کم‌مصرف ۳۰۰ لیتر در ماه و برای وانت‌بارهای پرمصرف ۴۰۰ لیتر در ماه است.

وی همچنین مصرف روزانه پیک موتوری‌ها را ۸ تا ۹ لیتر عنوان کرد و گفت: سهمیه بنزین پیک موتوری‌ها ۲۵ لیتر در ماه، یعنی ۰.۸ لیتر در روز در نظر گرفته شده که بسیار کمتر از مصرف آن‌ها است.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!