سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
عرضه کنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت هستند
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
اجاره خودرو

عرضه کنندگان تایر ملزم به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت هستند

یک مقام مسئول در سازمان حمایت گفت: همه واحدهای تولیدی و واردکنندگان تایر اعم از سبک و سنگین، موظف به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش در سامانه جامع تجارت هستند.

به گزارش پرشین خودرو، سیدمحمد مولاخواه افزود: بنابر تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، همه کارخانجات تولیدی و واردکنندگان تایر علی الخصوص نمایندگان توزیع و خرده فروشی مکلف به ثبت اطلاعات، تولید، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین با ارز نیمایی در سامانه جامع تجارت داخلی به تفکیک خودرو و خریدار هستند.

وی تاکید کرد: اجرای این دستورالعمل برای همه اعضای زنجیره تأمین کالا و فعالان تجاری اعم از واردکنندگان و تولیدکنندگان، شرکت‌های پخش، عمده فروشان و خرده فروشان ضروری است و در صورت عدم انجام این تکلیف قانونی توسط تولیدکنندگان، پرونده تخلف عرضه خارج از شبکه رسمی برای آن‌ها تشکیل و با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.


مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت متذکر شد؛ براساس این ابلاغیه؛ واحدهای تولیدی و واردکنندگان مکلف هستند از تحویل و فروش لاستیک به نمایندگان و واحدهای توزیعی متخلف که اقدام به ثبت اطلاعات ننموده اند، خودداری کنند.

 

تایربه گفته این مقام مسئول؛ همه مشمولان این طرح که تاکنون در سامانه مورد اشاره نام نویسی نکردند باید در اسرع وقت با ورود به این سامانه به آدرس https://www.ntsw.ir نسبت به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین با ارز نیمایی و به تفکیک خودرو اقدام کنند.

مولاخواه در پایان با تاکید بر عزم جدی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در برخورد با واحدهای متخلف گفت: رصد کالا در زنجیره تجاری و نظارت سیستمی جهت تسهیل جلوگیری از گران فروشی، احتکار و قاچاق کالا و همچنین بهبود، تسهیل و شفاف سازی فعالیت عاملین تجاری و فراهم نمودن امکان اعتبارسنجی و رتبه بندی عادلانه فعالین به صورت جدی و مستمر از سوی معاونت بازرگانی داخلی این وزارتخانه در حال اجرا است.

براساس این گزارش، سامانه جامع تجارت با هدف شفاف‌سازی، تسهیل و تسریع تجارت، روند تشخیص مجوزهای الزامی، و سیستمی کردن پرداخت‌ها به صورت الکترونیکی، راه اندازی و طبق قانون مبارزه با قاچاق و ارز همه دستگاه‌ها مکلفند با این سامانه همکاری کنند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!