شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۱۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
ژاپن مشاغل خودرویی را به کشور خود برمی‌گرداند
۱۶:۱۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اجاره خودرو

ژاپن مشاغل خودرویی را به کشور خود برمی‌گرداند

ژاپنی ها بعد از شیوع ویروس کرونا عزم جزم تری برای بازگرداندن مشاغل به وطن از خود نشان می دهند.

به گزارش پرشین خودرو، بزرگترین سازنده صفحه نمایش خودرویی در سطح جهان شرکت ژاپنی جپن دسپلی Japan Display Inc، هدفگذاری کرده است که بخشی از تولید پنل های خودرویی خود را به ژاپن بازگرداند،‌ مخصوصاً از زمانی که به دلیل ویروس کرونا در زنجیره تأمین آن وقفه های زیان باری به وجود آمد. بر اساس این هدفگذاری، شرکت جپن دیسپلی، تولید در کارخانه توتوری Tottori در غرب ژاپن را تقویت خواهد کرد و پنل های مورد نیاز خودروسازان را در ژاپن تأمین می کند.


کازوتاکا ناگائوکا قائم مقام تولید این قطعه ساز در مصاحبه اش گفت: «اگر تولید ما در ژاپن باقی می ماند،‌ فرصت های شغلی زیادی از دست نمی رفت». منظور وی وفقه های زیان باری است که در اثر شیوع کرونا و تعطیلی های سراسری در کارخانه های چینی به وجود آمد. وی در مورد جزئیات این برنامه ریزی و میزان سرمایه گذاری و تغییراتی که در شیفت های کاری به وجود می آید،‌ اطلاعاتی نداد.


پنل سل های جپن دسپلی بیشترین مشتری را در بازار چین دارند،‌ چون خود چینی ها به این صفحه نمایش ها قطعات دیگری مثل بک لایت [لامپ های مخفی پشت صفحه نمایش]، کانکتور و سایر قطعات را می افزایند و دوباره به بازار جهانی عرضه می کنند. آن بخش که قطعات جانبی افزوده می شود کار یدی است و نیاز به کارگر ساده دارد که در چین ارزان تر است و به همین دلیل فرایندهای ارزان راهی بازار تولید در چین می شوند. اما حال ژاپنی ها دیده اند که مردم خودشان بی کار می مانند و مشاغل زیادی دو دستی تقدیم چینی ها می شود،‌ از این رو سیاست گذاری های آنها نیز در حال تغییر است.

 

صفحه نمایش خودرو


در ضمن این شرکت ژاپنی متوجه شده است که اگر بخش های بیشتری از تولید را اتوماسیون کند و کار یدی کارگران را در تولید کاهش دهد، علاوه بر پایین آمدن هزینه ها، دقت و کیفیت هم بالاتر می رود.

جپن دیسپلی، 60 درصد از گردش مالی خود را از کمپانی آمریکایی اَپل به دست می آورد تصمیم گرفته است با گسترش بازار صفحه نمایش های لمسی خودرو،‌ کمی از تولید تلفن های همراه فاصله بگیرد و در صنعت خودرو فعالتر شود.

این شرکت تا به حال تکیه بر منابع مالی عمومی برای وضعیت های بحرانی داشته اما این بار با یک شرکت مدیریت دارایی ژاپنی به نام ایچیگو Ichigo‌ وارد قرارداد شده و قرار است 110 میلیارد ین (معادل 1 میلیارد دلار) اعتبار جذب کند تا زیان های ناشی از وقفه در خطوط جهانی اش را جبران کند.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!