شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
ساخت لاستیک نانویی ویژه موتورهای برقی
۱۶:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اجاره خودرو

ساخت لاستیک نانویی ویژه موتورهای برقی

یک شرکت تولید کننده لاستیک، توانست لاستیک موتورهای برقی را برای کاهش مصرف باتری این نوع موتورها با فناوری نانو تولید کند.

به گزارش پرشین خودرو، بعد از تولید تایرهای حاوی نانومواد برای استفاده در خودروها و دوچرخه‌ها، به تازگی تایر ویژه موتورهای برقی نیز ساخته شده‌است که مصرف باتری را کاهش داده و در برابر پنچر شدن نیز مقاومت بالایی دارند.


یک دوچرخه الکتریکی (موتورهای برقی) برای این که گشتاور بالایی داشته باشد، باید از تایرهای ویژه‌ای استفاده کند تا میزان مقاومت در برابر چرخش در تایر کاهش یابد.


یک شرکت خارجی که متخصص تولید تایر است، برای اولین بار، تایر ویژه موتورهای برقی را تولید و به بازار عرضه کرده است. به ادعای این شرکت، استفاده از این تایرها می‌تواند عمر باتری موتور برقی را افزایش دهد.

 

لاستیک نانویی


این شرکت اعلام کرده که در ساخت این تایرها از گرافن استفاده کرده است تا مقاومت در برابر چرخش را کاهش دهد؛ همچنین این شرکت مدعی است که این تایرهای گرافنی در برابر پنچر شدن بالاترین مقاومت را از خود نشان می‌دهند.

این شرکت معتقد است که استفاده از این تایرهای نانویی نه تنها مصرف باتری را کم می‌کند بلکه مقاومت در برابر پنچر شدن را نیز افزایش می‌دهد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!