شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
بازگشایی مرزهای جنوبی ایران و عراق
۱۶:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
اجاره خودرو

بازگشایی مرزهای جنوبی ایران و عراق

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق از توافقات انجام‌شده با عراق برای بازگشایی مرزهای جنوبی ایران با این کشور، هفته‌ای دو روز و بازگشت ارز صادراتی دولتی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، یحیی آل‌اسحاق، در خصوص آخرین وضعیت روابط تجاری ایران و عراق و بهتر شدن آن اظهار داشت: بله، در روزهای اخیر وضعیت مبادلات تجاری ایران و عراق بهتر شده است، البته در مرزهای شمالی عراق مشکلی نبود و هفته‌ای دو الی سه روز مبادلات انجام می‌شد.

وی ادامه داد: به‌دلیل مسائل بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا مشکل در مرزهای جنوبی بود که به‌تازگی بر اساس توافقاتی که انجام شده قرار است هفته‌ای دو الی سه روز این مرزها باز شود.


رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به بازدید نخست وزیر عراق از مرزهای کشورش، گفت: وی در این بازدیدها دستورات خوبی به‌منظور شفاف‌سازی و نظم‌دهی به مرزها صادر کرده است و امیدواریم روز به روز شرایط بهتر شود.

 


آل‌اسحاق خاطرنشان کرد: در خصوص حمل‌ونقل و ویزا نیز مشکلات اندکی وجود دارد که به‌دنبال سامان یافتن و حل این مسائل هستیم. البته در حمل‌ونقل مشکل چندانی نداریم و روزانه 2500 تا 3هزار کامیون جابه‌جا می‌شود.

وی در خصوص بازگشت ارز صادراتی کشور عراق نیز تصریح کرد: ارز صادراتی بخش خصوصی از کشور عراق مشکلی در بازگشت آن نبوده و به‌طورکامل بازگشته است و تنها ارز دولتی که برای فروش برق و انرژی بوده بازنگشته که این موضوع نیز با مذاکرات و موافقتنامه‌ای که انجام شده، در حال بازگشت است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق افزود: ارز صادراتی عراق در سال گذشته 12 میلیارد دلار بوده که 9 میلیارد دلار آن کامل برگشته و 3 میلیارد دلار باقی‌مانده مربوط به دولت است که با توافقات انجام‌شده در حال برگشت است.

منبع: تسنیم
 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مرزعراق
نظر بینندگان
!
!
!