جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
خودکفایی، دستاورد همكاری خودروسازان با قطعه سازان است
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
اجاره خودرو
رئیس خانه صنعت و معدن ایران:

خودکفایی، دستاورد همكاری خودروسازان با قطعه سازان است

رئیس خانه صنعت و معدن ایران گفت: برای آنكه میزان داخلی سازی در صنعت خودرو نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا كند خودروسازان و قطعه سازان باید در كنار یكدیگر كار كنند، فعالیت روبروی هم نتیجه مطلوب نخواهد داشت.

به گزارش پرشین خودرو، عبدالوهاب سهل آبادی درباره اینكه چگونه می توان داخلی سازی خودروهای داخلی را افزایش داد تا نیاز به واردات قطعات خودرو نداشته باشیم، تصریح كرد: یكی از كارهایی كه صنعت خودرو را در مسیر خودكفایی و افزایش داخلی سازی قرار می دهد، توسعه همكاری خودروسازان با قطعه سازان است.

وی گفت: می توان مراكزی ایجاد كرد كه در آن قطعه سازان و خودروسازان در كنار یكدیگر كار كنند و به تولیدات مشترك برسند؛ ایران خودرو و سایپا از یكدیگر جدا نیستند، لذا با برنامه ریزی بلند مدت می توانند در زمینه داخلی سازی انواع قطعاتی كه می تواند در دو مجموعه صنعتی به صورت یكسان مصرف می شود به دستاوردهای خوبی دست پیدا كنند.

 رئیس خانه صنعت و معدن ایران افزود: به نظر می رسد طی سال های اخیر خودروسازان و قطعه سازان یكدیگر را جدا از هم دیدند و هیچ زمان نتوانستند به تعریف مشتركی از خواسته های خود برسند و از سویی خودروسازان باید تمام تلاش خود را بكنند تا بدهی معوق به قطعه سازان نداشته باشند.

وی با بیان اینكه عدم بدهی معوق به قطعه سازان باعث می شود كه آنها انگیزه برای نوآوری و تولید قطعات وارداتی را داشته باشند، تصریح كرد: خودروسازان با برون سپاری فعالیت های خود به قطعه سازان می توانند گام بزرگی در افزایش داخلی سازی در صنعت خودرو بردارند.

سهل آبادی گفت: نكته ای كه همیشه مغفول مانده توسعه فناوری و ارتقا تكنولوژی شركت های قطعه ساز است، قطعه سازان به ماشین آلات به روز نیاز دارند تا بتوانند در تولیدات قطعات خاص به پیشرفت برسند؛ بدین جهت آنها بایستی به سمت سرمایه گذاری در این حوزه حركت كنند، این موضوع یك الزام است.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران افزود: خودروسازان اگر می خواهند داخلی سازی خودروها را با تمام قوا پیگیری كنند، توصیه می كنم كه هزینه های سَربار خود را كاهش دهند تا سرمایه كافی برای سرمایه گذاری در تولید قطعات جدید و حتی همكاری برای ساخت قطعه با قطعه سازان را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینكه قطعه سازان باید به سمت افزایش سطح دانش فنی خود حركت كنند، یادآور شد: زنجیره تولید شركت های خودروسازی نیاز به بازنگری دارد؛ طی این سال ها زنجیره تولید كارنامه كاری خوبی نداشته است بدین جهت باید با سبك و سیاق جدید آن را مدیریت كرد.

سهل آبادی گفت: ما به اتومبیل ایرانی زیبا، با كیفیت، دانش فنی روز و داخلی سازی بالا نیاز داریم، اگر برای هر كدام این موارد سرمایه گذاری كنیم با سرعت به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهیم كرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!