سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
حل مشکل قیمت‌گذاری راهگشای صنعت خودرو
۱۲:۳۶ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
اجاره خودرو

حل مشکل قیمت‌گذاری راهگشای صنعت خودرو

دبیر انجمن خودروسازان ایران تاکید کرد تا زمانی که خودروسازان زیان‌ده بوده و توانایی پرداخت مطالبات قطعه‌سازان را نداشته باشند؛ نه توانایی تحقق این موضوع وجود دارد و نه قطعه‌سازان تمایل دارند؛ اما چنانچه مشکلات قیمت‌گذاری خودرو حل شود، می‌توان به اجرایی شدن این دستور امیدوار بود.

به گزارش پرشین خودرو، احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار کرد: باتوجه به اینکه ماموریت پیگیری این پروژه‌ها و میزهای ساخت داخل به سازمان گسترش و نوسازی (ایدرو) واگذار شده است، اوایل هفته گذشته جلسه‌ای برای برگزاری میز پنجم و بررسی پیشرفت‌ها و دستاوردهای میزهای اول تا چهارم در این سازمان برگزار شد و نمایشگاه‌ مجازی خودرو ایجاد شده و بسیج عمومی شکل گرفته تا به حداکثر ساخت داخل برسند؛ اما این موضوع مستلزم این است که شرکت‌های خودروساز، توان مالی خوبی داشته باشند.

وی افزود: ضمن اینکه باید اوضاع قطعه‌سازان نیز مناسب باشد. برخی از قطعه‌های جدید نیاز به سرمایه‌گذاری دارد اما زمانی که خودروسازان به دلیل سرکوب مالی نمی‌توانند مطالبات قطعه‌سازان و حتی قیمت تمام شده قطعات تحویلی به خودروسازان را پرداخت کنند، قطعه‌ساز ما زیان می‌کند، بنابراین چندان تمایلی هم برای سرمایه‌گذاری ندارند؛ ضمن اینکه توان آن هم وجود ندارد.

 

قطعه سازان


به اعتقاد دبیر انجمن خودروسازان ایران، اما اگر کمک شود تا وضعیت بحران قیمت‌گذاری خودرو حل شود، می‌توان امیدوار بود که به نتیجه ۶۰۰ میلیون دلاری برای داخلی‌سازی قطعات برسیم. به‌رغم اینکه شورای رقابت برای سه ماه دوم سال نیز اجازه افزایش قیمت خودروها را به ما داد.
 

منبع: دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
!
!
!