چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۷:۱۱ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
زنجیره تامین مالی خودروسازان منطقی نیست
۱۷:۱۱ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
اجاره خودرو

زنجیره تامین مالی خودروسازان منطقی نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید زنجیره تامین مالی خودروسازان منطقی نیست و هزینه‌های سربار آنها مانند اداره برخی سایت‌های خودروسازی‌ها، منجر به افزایش هزینه تمام شده تولید و رشد قیمتی خودرو می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، روح الله عباسپور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تصمیم شورای رقابت مبنی بر اینکه خودروسازان می‌توانند هر ۳ ماه یکبار درخواست افزایش قیمت دهند، گفت: قیمت خودرو در خودروسازی‌ها براساس فرمولی مشخصی تعیین می شود؛ قیمت تمام شده تولید با توجه به افزایش بهای ورقه فولادی، آلومینیوم، مس و پلیمر با سود حداقلی.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازان معتقدند تولید خودرو با قیمت‌های کنونی برایشان سودی به همراه ندارد، افزود: هرچند التهابات بازار خودرو تحت تاثیر فضای مجازی است اما اجازه افزایش قیمت این محصولات هر سه ماه یک بار، نیز می‌تواند بر نابسامانی‌ها اثرگذار باشد.

 


وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارت دقیق و ومناسبی بر بازار چهارچرخ‌ها ندارد

وی با بیان اینکه زنجیره تامین مالی خودروسازان منطقی نیست، ادامه داد: هزینه‌های سربار مانند اداره برخی سایت‌های شرکت‌های خودروسازی، منجر به افزایش هزینه تمام شده تولید و رشد قیمتی خودرو می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت باید بازار خودرو را کنترل کند، اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارت دقیق و ومناسبی بر بازار چهارچرخ‌ها ندارد که یکی از دلایل اصلی این موضوع اداره این وزارتخانه مهم با سرپرست است.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

برچسب ها:
خودروسازانمجلس
!
!
!