جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۳۳ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
کیفیت اینفوتینمنت کدام خودروها بالاتر است؟
۱۴:۳۳ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
اجاره خودرو

کیفیت اینفوتینمنت کدام خودروها بالاتر است؟

سیستم صوتی،‌ تصویری و اینترنتی روی داشبورد به فاکتوری مهم در انتخاب خودرو تبدیل شده و نظرسنجی انجام شده توسط جی دی پاور این بار درباره رضایت امکانات روی داشبورد است.

به گزارش پرشین خودرو، سیستم اینفوتینمنت infotainment که از ترکیب information‌ (منظور دسترسی به اطلاعات از طریق اینترنت) و entertainment (به معنی سرگرمی و به معنی سیستم صوتی و تصویری) روی داشبورد خودروها جزو اولین امکاناتی است که هنگام خرید خودرو مورد توجه خریداران قرار می گیرد. و بر اساس تحلیل داده های حاصل از نظرسنجی جی دی پاور مردم آمریکا از سیستم اینفوتینمنت این چهار خودرو در سگمنت های مختلف بازار از همه بیشتر راضی اند: نیسان سنترا، جنسیس جی 70، داج چلنجر و ب ام و ایکس6.


بر اساس تحقیق و نظرسنجی رضایت و کیفیت از مولتی مدیا در سال 2020، نیسان سنترا که خودرویی کوچک و جمع و جور است از لحاظ عملکرد مولتی مدیا، بیشترین رضایت را در بین پاسخ دهندگان به جی دی پاور به دست آورده است. جنسیس جی 70 که به زودی نسل جدید آن وارد بازار می شود در دسته بندی خودروهای جمع و جور لاکچری بهترین عملکرد مولتی مدیا و سیستم اینفوتینمنت را کسب کرده است. در دسته بندی خودروهای بزرگتر، داج چلنجر در بین خودروها اندازه متوسط بهترین عملکرد را نشان داده و در بین خودروهای اس یو وی تمام قد، ب ام و ایکس6 بهترین اینفوتینمنت را دارند.


این نظرسنجی از بین 87,282 خریدار خودرو یا اجاره کنندگان به سبک لیزینگ در خصوص خودروهای مدل 2020 انجام شده و این پاسخ دهندگان بعد از گذشت 90 روز از خرید خودرو مورد پرسش قرار گرفته اند. بازه زمانی انجام نظرسنجی فوریه تا مه 2020 بوده است.

 

سیستم اینفوتینمنتآن طور که جی دی پاور می گوید این پژوهش «تحلیلی از تجربه ی دارندگان خودرو از لحاظ کیفیت،‌ طراحی و ویژگی های صدا،‌ تصویر و هندزفری سیستم صوتی و تصویری» ارائه می دهد.

از مهمترین دستاوردهای این تحقیق این است که عامل اصلی نارضایتی در بین دارندگان خودرو به مسائل طراحی مربوط می شود. با این که آپ دیت های اینترنتی بدون مراجعه به نمایندگی عیب های به وجود آمده را رفع می کنند اما گاهی ضرر و زیان احتمالی آن بیشتر از فایده های آن است.

برنت گروبر از مدیران ارشد کیفیت خودروی جی دی پاور می گوید: این که صنعت فناوری می تواند با تماس تلفنی یا ارتباط اینترنتی و از طریق آپ دیت نرم افزار برخی از مشکلات را حل کند ایده جالبی است اما گاهی دردسرهایی برای دارندگان خودرو ایجاد می کند.

گاهی اوقات وقتی آب از سر مشتری می گذرد عطایش را به لقایش می بخشد و برخی از صاحبان خودرو از همان ابتدا از خیر خیلی از امکانات روی داشبورد خودرو می گذرند،‌ بخشی از آن به دلیل آموزش ناکافی است و بخشی از آن به دلیل دردسرها یا عیب های این سیستم های جدید روی داشبورد است.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!