سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۱ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
150 میلیون یورو لوازم یدکی خودرو آماده ترخیص از گمرک شد
۱۰:۴۱ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
گرندکس
سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران:

150 میلیون یورو لوازم یدکی خودرو آماده ترخیص از گمرک شد

سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: ۱۵۰ میلیون یورو لوازم یدکی خودرو بر اساس ماده ۴۲ قانون امور گمرکی بدون نیاز به کد ساتا و بر اساس حکم ترخیص می شوند.

به گزارش پرشین خودرو، سید روح الله لطیفی گفت: سرپرست وقت وزارت صمت طی نامه ای به گمرک خواستار ترخیص 150 میلیون یورو لوازم یدکی دو شرکت خودرو سازی یعنی سایپا و ایران خودرو شد. از 150 میلیون یورو لوازم یدکی 90 میلیون یورو مرتبط با ایران خودرو و 60 میلیون یورو متعلق به شرکت سایپاست.

وی اظهارداشت: این نامه بر اساس دستور رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به تمامی گمرکات اجرایی کشور ارجاع داده شد.

سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی این کالاها بر اساس ماده 42 قانون امور گمرکی بدون نیاز به کد ساتا و بر اساس حکم ترخیص می شوند.

 وی افزود: بخشی از این کالاها هم بر اساس مصوبه «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری که در سفر به گمرک شهید رجایی در استان هرمزگان با حضور رئیس کل بانک مرکزی، رئیس کل گمرک، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مسئولان وزارت صمت صورت گرفته ترخیص خواهد شد.

لطیفی یادآورشد: لوازم و قطعات یدکی خودرو موجود در گمرکات آماده ترخیص است از اینرو دو شرکت خودرو ساز یعنی ایران خودرو و سایپا بر اساس دستوری که صادر شده باید به گمرک مراجعه و نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!