سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
برخی خودروهای یکساله از دریافت معاینه فنی برتر ناتوان‌اند
۱۲:۳۷ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
گرندکس

برخی خودروهای یکساله از دریافت معاینه فنی برتر ناتوان‌اند

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، گفت: هر چند معافیت خودروهای صفر کیلومتر در مجلس شورای اسلامی از دریافت معاینه فنی از ۵ سال به ۴ سال کاهش یافت اما کاهش آن به دو سالی که قبلا اجرا می‌شد، مد نظر مدیریت شهری بود.

به گزارش پرشین خودرو، مهندس حسین شهیدزاده مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: همه خودروهای انژکتوری حتی خودروهای قدیمی نیز باید بتوانند معاینه فنی برتر بگیرند در شرایطی که بعضی خودروهایی که تنها یک سال کار کرده‌اند نیز موفق به دریافت معاینه فنی برتر نمی‌شوند.

شهیدزاده با تأکید بر اینکه توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یک اولویت انکارناپذیر است، اظهار کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی موجود و محدودیت اعتبارات دولت، کمک به حمل و نقل شهری در اختصاص همین منابع محدود نیز در اولویت قرار دارد چرا که نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی فقط ترافیک را کاهش نمی‌دهد بلکه موجب کاستن از آلودگی هوا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عمر متوسط اتوبوس‌های تهران بالای ۱۱ سال است در صورتی که سن فرسودگی اتوبوس در کلانشهرها ۱۰ سال است، اظهار کرد: وضعیت تاکسیرانی نیز بهتر از اتوبوسرانی نیست چنانچه از ۱۵ هزار دستگاه تاکسی فرسوده تهران که رانندگان آنان برای تعویض‌شان ثبت نام کرده‌اند، تا به حال تنها ۱۲۳۴ دستگاه تاکسی نو تحویل داده شده است.

 

معاینه فنی

 

شهیدزاده در مورد تأثیر افزایش استفاده از دوچرخه بر کاهش آلودگی هوای تهران نیز گفت: شرایط آب و هوایی و شیب زمین از جمله عوامل مؤثر بر توسعه دوچرخه‌سواری است و برای گسترش این مُد حمل و نقلی در تهران، استفاده از دوچرخه شخصی یا اشتراکی در پاره‌سفرهای ابتدا و انتهای مسیر پیشنهاد می‌شود.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه بر اساس نتایج یک تحقیق، فقط ۴ درصد خیابان‌های تهران شیب تند دارند و برای دوچرخه‌سواری مناسب نیستند اما شیب ۹۶ درصد خیابان‌ها برای دوچرخه‌سواری مناسب‌ است، خاطرنشان کرد: در محورهایی که امکان دوچرخه‌سواری در آنها وجود دارد، نسبت به طراحی و احداث مسیرهای ویژه دوچرخه اقدام شده است و خواهد شد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!