دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بارش باران در بیشتر استان‌های کشور طی امروز
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اجاره خودرو

بارش باران در بیشتر استان‌های کشور طی امروز

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در بیشتر مناطق کشور طی امروز (۱ آذر) خبر داد و گفت: طی روز چهارشنبه (۵ آذر) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (۱ آذر) فعالیت سامانه بارشی در کشور تشدید می‌شود، اظهار کرد: این سامانه طی امروز استان‌های واقع در جنوب غرب کشور از جمله خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر و غرب و شمال غرب کشور شامل استان‌های ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل را دربرخواهد گرفت.

وی ادامه داد: سامانه بارشی امروز بارش‌هایی را در شمال کشور از جمله استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به‌ دنبال دارد و در شمال شرق کشور شامل استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی و نواحی مرکزی شامل استان مرکزی، قم، اصفهان، دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز و در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان سبب بارش باران و در برخی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد می‌شود.

 

بارش بارانضیاییان با بیان اینکه طی این مدت در در برخی مناطق سردسیر و ارتفاعات غرب و شمال غرب، زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش برف رخ می‌دهد، اظهارکرد: امروز (۱ آذر) شدت بارش‌ها در استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قم، قزوین، تهران و البرز خواهد بود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا (۲ آذر) بارش‌ها در غرب کشور کاهش می‌یابد و عمده فعالیت سامانه بارشی در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مرکزی کشور شامل استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان، یزد و جنوب غرب کشور و دامنه‌های جنوبی زاگرس ازجمله استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و کرمان پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان افزود: شدت بارش‌ها طی فردا (۲ آذر) در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان و در استان‌های ساحلی دریای خزر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه طی روز دوشنبه (۳ آذر) در گیلان و مازندران بارش باران و در گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: روز سه‌شنبه (۴ آذر) نیز در استان‌های ساحلی خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه گفت: طی روز چهارشنبه (۵ آذر) با ورود سامانه بارشی جدید، در غرب و شمال غرب و جنوب غرب کشور همچنین در البرز غربی و مرکزی، گیلان و غرب مازندران بارش باران و در ارتفاعات برخی مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت همچنین دریای خزر تا اواخر وقت فردا (۲ آذر) مواج و خلیج فارس نیز طی امروز و فردا مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲ آذر) ابری همراه با مه رقیق و بارش باران و با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۳ آذر) نیز نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
وضعیت هوا
نظر بینندگان
!
!
!