چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو
۱۲:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
گرندکس
در جلسه رئیس دستگاه قضا با اعضای کمیسیون صنایع مجلس مطرح شد:

رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو شدند.

به گزارش پرشین خودرو، " رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو " و " ترکیب سهامداران دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور " جزء محورهای خودرویی سخنان اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس دستگاه قضا بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: ارتباط بخش‌های نظارتی و قضایی قوه قضائیه با کمیسیون تخصصی صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می‌ تواند در اصلاح ساختار‌های فسادزا، رفع ناکارآمدی‎ها و حل بسیاری از مشکلات مردم به ‌ویژه در حوزه تولید مؤثر باشد.

وی تولید را مسأله‎ای محوری برای دستگاه قضایی دانست و افزود: چرخه تولید کشور تحت هیچ شرایطی و با هیچ بهانه‎ای نباید لحظه‎ای متوقف شود و ما هم معتقدیم اگر فردی در یک کارخانه یا کارگاه مرتکب جرم و تخلف شد، باید با او برخورد شود نه این‌که واحد تولیدی مجازات شود.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم شکل گیری دولت الکترونیک برای شفاف سازی نظام اقتصادی در کشور اضافه کرد: نظارت مستمر بر فرآیند تأمین و تولید تا توزیع و مصرف کالا امری ضروری است که بسیاری از مشکلات همچون رسوب و احتکار کالا‌های اساسی را حل می‌کند.

رئیسی نظارت بر بازار را از وظایف اصلی دولت دانست و بر همکاری قوه قضائیه با دولت تأکید کرد و در ادامه، اجرای طرح‎هایی چون "توزیع کالا با کالابرگ" را روشی مؤثر برای جلوگیری از احتکار یا رسوب کالا‌های اساسی و تسهیل دسترسی بدون دغدغه مردم به کالا‌های مورد نیازشان دانست.

وی با اشاره به درخواست برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای تسریع در رسیدگی به پرونده‎های معوقه مربوط به واحد‌های تولیدی اظهار داشت: همکاران دستگاه قضایی تلاش دارند تا همه پرونده‎های معوقه از جمله پرونده‎های مربوط به واحد‌های تولیدی تا پایان سال جاری به‌روز شوند.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم آسیب‎ شناسی برای رفع موانع و اصلاح مقررات دست ‎و پاگیر در بخش تولید تصریح کرد: همان طور که تسهیل فضای کسب ‎و کار اهمیت بالایی دارد، هر مقرراتی که دست ‎و پای تولید را می‌بندد، باید اصلاح و موانع تولید برطرف شود.

رئیسی در خصوص رسیدگی به تخلفات در واگذاری‌ها و اجرای سیاست‌های خصوصی سازی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی غالب واگذاری‌های مسأله دار را بررسی کرده و به پرونده‌های زیادی از تخلفات صورت گرفته نیز رسیدگی شده است، که در همین ارتباط طی روز‌های آینده برخی پرونده‌های جدید که آماده ارائه به دادگاه شده‌اند، مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

یادآور می شود: پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه‎ها، مطالبات و راهکار‌های خود برای بهبود وضعیت صنعت و معدن کشور پرداختند که " تشکیل دادگاه‎های تخصصی صنعت "، " رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو و ترکیب سهامداران دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور" ، " اصلاح قانون نحوه مشارکت بانک‎ها در بخش تولید "، " تداوم برخورد با تخلفات در واگذاری‎ها " و " شکل گیری دولت الکترونیک و یکپارچگی اطلاعات برای نتیجه ‎بخشی مبارزه با فساد اقتصادی و قاچاق " از مهم‌ترین محور‌های سخنان آن‌ها بود.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!