چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۳ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
واکنش بهزیستی به قطع سهمیه بنزین معلولان
۱۶:۵۳ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
گرندکس

واکنش بهزیستی به قطع سهمیه بنزین معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نسبت به قطع سهیمه بنزین معلولان از سوی ستاد سوخت واکنش نشان داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، محمد نفریه در پاسخ به این پرسش که چرا سهمیه سوخت معلولان از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت ملغی شد، اظهار کرد: ما نیز هفته گذشته این موضوع را مطلع شدیم و از آن هفته پیگیری‌های لازم برای این موضوع انجام شد.

وی تصریح کرد: در کارگروه موضوع بند 8 مصوبه هیئت وزیران از سال گذشته سهمیه سوخت برای جمعی از معلولان در نظر گرفته شد که بر همین اساس علاوه بر سهمیه 60 لیتری در ماه، 40 لیتر اضافی نیز بر اساس این مصوبه برای معلولان در نظر گرفته شده است.

نفریه با اشاره به اینکه 28 هزار نفر از معلولان که دارای پلاک ویژه بوده‌اند از سهمیه 40 لیتری بهره‌ برده‌اند، افزود: ما از سال قبل اعلام کردیم که 336 هزار نفر از معلولان نیازمند به این سهمیه هستند اما مسئولان مربوطه در این بخش تنها 28 هزار نفر از معلولان که دارای پلاک ویژه بودند را مستحق دریافت این سهمیه می‌دیدند!

 

سهمیه سوخت معلولانمعاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور متذکر شد: علیرغم قطع شدن این سهمیه هنوز نامه مکتوبی از سوی ستاد مدیریت حمل‌و نقل سوخت به سازمان بهزیستی صورت نگرفته است اما پیگیری‌هایمان را آغاز کرده‌ایم البته صحبت‌های نیز وجود دارد که احتمال دارد مبلغ ریالی 40 لیتر بنزین سهیمه معلولان به آنها پرداخت شود که درخواست سازمان این است که این تسهیلات به 336 هزار معلول داده شود و این افراد کسانی هستند که نیاز به تردد در سطح شهر برای پیگیری امور تحصیلی، توانبخشی و درمانی و... دارند.

وی یادآور شد: از قبل درخواست شده که نماینده‌ای نیز از بهزیستی در کارگروه موضوع بند 8 مصوبه هیئت وزیران حضور پیدا کند که امیدواریم با این موضوع موافقت شود همچنین تعداد بیشتری از معلولان از این تسهیلات استفاده کنند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!