چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
6 برابر شدن سهام تسلا در سال جاری!
۰۹:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
اجاره خودرو

6 برابر شدن سهام تسلا در سال جاری!

انتظار می رود روند صعودی ارزش سهام تسلا کماکان ادامه دار باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، توسعه گسترده بازارهای تسلا در کنار معرفی محصولات جدید، رونمایی از نسل آینده خودروی وانت ساخت این شرکت و همچنین توسعه بیشتر فناوری خودروهای خودران باعث شده اند تا امسال برای تسلا رویایی رقم بخورد و ارزش سهام آن در ماه دسامبر نسبت به ابتدای امسال حدود 6 برابر شده باشد.

تاشا کینی- تحلیل گر سهام در بورس وال استریت با بیان اینکه احداث کارخانه بزرگ باتری سازی تسلا در آلمان در سال آینده در کنار سایر پروژه های بزرگ این کشور، اینده خوبی را برای این شرکت رقم خواهد زد، پیش بینی کرد ارزش هر سهم تسلا تا سال 2024 به بالای 1400 دلار برسد.

تسلا در افق میان مدت خود در اختیار داشتن یک پنجم بازار خودروهای الکتریکی جهان را تا سال 2030 هدف گذاری کرده است که این به معنای تولید سالانه 15 میلیون دستگاه خودروی برقی در هر سال توسط این خودروساز خواهد بود.

 

تسلابه لطف افزایش سریع ارزش سهام تسلا در سال جاری اکنون ایلان ماسک یکی از پنج ثروتمند جهان است و برخی از کارشناسان وی را اصلی ترین رقیب جف بزوس- مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان- می دانند. تنها در یک ماه اخیر سهام تسلا 30 درصد رشد داشته است که آن را بین 49 سهم موفق وال استریت قرار می دهد.

پیش از این نیز نظرسنجی صورت گرفته توسط بانک گلدمن ساکس نشان می داد که از 189 صندوق بزرگ بورسی وال استریت، 157 صندوق معتقدند سهام تسلا به رکوردشکنی های خود ادامه خواهد داد.

از زمان عرضه اولیه سهام شرکت تسلا در سال 2010، ارزش هر سهم این خودروساز بیش از 140 برابر افزایش یافته است. انتظار می رود با وجود شیوع کرونا و کاهش تقاضای جهانی، سودآوری این شرکت در چهارمین فصل متوالی مثبت باشد. تسلا پیشتر در یکم ژوئیه با پشت سر گذاشتن تویوتا به با ارزش ترین برند خودروسازی جهان تبدیل شده بود.

!
!
!