جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۸
اعتبار ۲۳۰ میلیاردی آزادراه تهران-شمال
۱۳:۴۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۸
گرندکس
جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰؛

اعتبار ۲۳۰ میلیاردی آزادراه تهران-شمال

بر اساس لایحه بودجه سال آینده ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که در قالب دو ردیف مجزا به مشارکت شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور به نمایندگی از دولت در ساخت آزادراه تهران – شمال اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، بر اساس لایحه بودجه 1400 که هفته گذشته به مجلس تقدیم شد، دولت در دو ردیف بودجه جمعا 230 میلیارد تومان برای مشارکت در آزادراه تهران-شمال در نظر گرفته است که البته این مبلغ هم به صورت خالص به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل نقل تخصیص داده نخواهد شد.

بر اساس جداول این لایحه، 150 میلیارد تومان اعتبار برای مشارکت در احداث آزادراه تهران-شمال در نظر گرفته شده است که 50 درصد بیشتر از مبلغ 100 میلیارد تومانی پیش‌بینی شده برای سال گذشته است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هشت هزار و 300 میلیارد تومان دیگر باید در سال‌های آینده به این مسئله اختصاص پیدا کند.

 

آزادراه نهران شمالالبته ذیل این جدول آمده است که اعتبارات طرح های تملک دارایی های سرمایه ای مندرج در این جدول پس از کسر اعتبار ناشی از تبصره 19 این قانون و سایر کسورات قانونی، ابلاغ، مبادله و تخصیص داده می شود. ابلاغ و تخصیص اعتبارات طرح های تملک دارایی های سرمایه ای مشمول تبصره 19 این قانون مندرج در این جدول با توجه به مکلف بوده دستگاه های اجرایی، منوط به اجرای فرآیند تصریح شده در تبصره مذکور و تائید سازمان برنامه و بودجه کشور است.

از سوی دیگر در جدول طرح‌های عمومی – خصوصی نیز دولت 180 میلیارد تومان دیگر نیز به این شرکت اختصاص داده که از محل منابع عمومی برای مشارکت در احداث منطقه دوم آزادراه تهران – شمال هزینه کند.

آزادراهی که تا کنون حدود 50 درصد چیشرفت فیزیکی در قطعه دوم داشته است و طولی حدود 22 کیلومتر دارد. همچنین مقرر شده تا مسیر 22 کیلومتری رفت این آزادراه به همراه جاده چالوس به صورت همزمان با جاده چالوس تا قبل از پایان دولت دوازدهم افتتاح شود که حجم ترافیک این مسیر کاهش پیدا کرده و مردم سریعتر بتوانند از آزادراه تهران شمال استفاده کنند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!