یكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
پایان عرصه طلایی خودروسازان با واردات خودرو
۱۲:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
گرندکس
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

پایان عرصه طلایی خودروسازان با واردات خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با واردات خودرو، عصر طلایی خودروسازان به پایان می‌رسد، بنابراین این شرکت‌ها ناچار می‌شوند، کیفیت و کمیت خود را افزایش داده و با همتایان خارجی خود رقابت کنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، الهویردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره واردات خودرو، گفت: مشکل اصلی بازار خودرو در شرایط کنونی کمبود عرضه و تولید است؛ هرچند خودروسازان طی سال‌های گذشته با مشکلاتی روبه رو بودند اما نمی‌توان همیشه منتظر آنها بود که این شرکت‌ها چه آشی برای مردم می‌پزند.

خودروهای داخلی؛ گران و بی کیفیت

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که خودروسازان قیمت محصولات تولیدی خود را متناسب با نرخ ارز افزایش داده و درعین حال دم از ورشکستگی می‌زنند، مردم نیز از کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند زیرا خودروهای داخلی در مقایسه با همتایان خارجی خود بی کیفیت بوده و گران هستند.

 

خط تولید خودرووی با بیان اینکه باید با اخذ تدابیر ویژه از زیان خودروسازان جلوگیری شود و از سوی دیگر خودرو را به دست مصرف‌کننده واقعی رساند، اضافه کرد: باید به افرادی که به خودرو نیاز دارند اجازه داده شود، با تعرفه پایین خودرو وارد کشور کنند تا از یک سو نیاز داخلی تامین شود و از سوی دیگر بازار سیاه چهارچرخ‌ها جمع شود.

واردات، خودروسازان را ناچار به افزایش کیفیت می‌کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: با واردات خودرو، عصر طلایی خودروسازان به پایان می‌رسد، بنابراین این شرکت‌ها ناچار می‌شوند، کیفیت و کمیت خود را افزایش داده و با همتایان خارجی خود رقابت کنند. ما باید دیر یا زود به این سمت حرکت کرده و در عین حال که از تولید داخل حمایت می کنیم، از حقوق مصرف کننده نیز دفاع کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید خودروی موردنیاز مردم یعنی خودروی به روز و باکیفیت تامین شود، تصریح کرد: باید در برابر واردات خودرو به خودروسازان اجازه صادرات داده شود تا در صورت توان، مازاد تولید خود را به خارج صادر کنند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!