سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۹ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
کاهش 1221 واحدی شاخص بورس
۱۴:۰۹ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
گرندکس

کاهش 1221 واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز گرچه با کاهش 1221 واحدی روبرو شد، اما شاخص هم وزن 6610 واحد مثبت شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، امروز بورس اوراق بهادار تهران اولین عرضه اولیه بعد از سه ماه اصلاح بازار در نماد پتروشیمی بوعلی انجام داد و با وجود این که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 1221 واحد روبرو شد و شاخص کل روی نقطه یک میلیون و 506 هزار و 275 واحد قرار گرفت، اما شاخص کل با معیار هموزن امروز 6 هزار و 610 واحد رشد کرده و به رقم 451 هزار و 3 واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 961 هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 12.2 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.9 میلیون نوبت معامله و به ارزش 13 هزار و 568 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین ارزش معاملات امروز فرابورس ایران بیش از 12 هزار و 510 میلیارد تومان بود، که در مجموع معامله‌گران امروز در بورس اوراق و فرابورس ایران بیش از 25 هزار و 760 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

این رقم از ارزش معاملات بیانگر خوبی است که اکثر سهام بازار ارزنده شده و شرکت‌های حقوقی و سهامداران حرفه‌ای به سوی خرید سهام روی آورده‌اند و هم اکنون نوبت عرضه سهام شرکت‌های بزرگ در بورس است تا هم به بازار عمق ببخشند و هم نقدینگی موجود بازار را جهت اجرای پروژه‌های تولیدی در شرکت‌های بورس و فرابورس اقدام کنند.

از طرفی وزیر کار قبلا به فارس گفته بود امسال تا پایان سال تا سقف 20 درصد از سهام شستا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بورسی را در بورس عرضه می‌کنیم تا از قانون معافیت از بررسی حساب‌های سال‌های قبل این شرکت برخوردار شویم.

 

بورسبه گزارش فارس، امروز گرچه شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 8 صدم درصد کاهش یافت، اما در عوض شاخص کل با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن امروز 1.4 درصد رشد کردند.

همچنین شاخص آزاد شناور بورس امروز 21 صدم درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 33 صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 25 صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای مخابرات ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی بیشترین اثر افزایشی در شاخص کل بورس را داشتند و در طرف دیگر نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، گل گهر، شستا، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران به ترتیب بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل شستا، ملی مس ایران، تولید برق آبادان، زرماکارون، بانک تجارت، ایران خودرو و پالایش نفت اصفهان بودند.

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل در پایان معاملات 205 واحد رشد کرده و به رقم 19 هزار و 431 واحد رسید. امروز ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 322 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از 3.7 میلیارد سهام، حق تقدم، اوراق مالی در قالب 1.2 میلیون نوبت معامله و به ارزش 12 هزار و 508 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان و صبا تأمین به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشتند و برعکس پتروشیمی مارون و آریاساسول بیشترین اثر کاهش بر شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش امروز در فرابورس ایران شامل سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، انرژی پیوند گستر پارس،‌کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، صنایع لاستیک یزد، تهیه غذای دنا آفرین فدک، پتروشیمی ارومیه و توسعه مسیر برق گیلان بودند.

امروز همچنین عرضه اولیه نماد بوعلی مربوط به شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در بورس تهران انجام شد، دیروز هم عرضه اولیه نماید کبهمن مربوط به سرمایه‌گذاری کوثر بهمن در فرابورس ایران انجام شد که در عرضه اولیه دیروز 4.6 میلیون نفر شرکت کردند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
شاخص بورس
نظر بینندگان
!
!
!