پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
خودرو اکسیژن می آید
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
گرندکس
/گزارش خبری/

خودرو اکسیژن می آید

«خودرو تمام الکتریکی هوشمند اکسیژن» مراحل طراحی و نمونه‌سازی را طی کرده است و نسخه مفهومی آن به زودی رونمایی خواهد شد.

به گزارش پرشین خورو، تولید خودرو اکسیژن با راهبری ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با کمک شرکت خودروسازی جنوب، 80 درصد داخلی‌سازی شد و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

خودرو اکسیژن قابلیت پیمودن 220 کیلومتر با هر نوبت شارژ را دارد و سرعت آن به 85 کیلومتر در ساعت می‌رسد که بر اساس سفارش، امکان افزایش پیمایش با هر بار شارژ تا 300 کیلومتر و حداکثرسرعت 110 کیلومتر در ساعت وجود دارد. هر باطری عمری به اندازه 3 هزار سیکل شارژ دارد یعنی باطری هر خودرو باید بعد از هشت سال تعویض شود.

عمر مفید الکتروموتور خودروی مذکور بیست سال است به همین دلیل هزینه‌های جانبی مانند روغن، بنزین، فیلتر و تعمیر موتور برای مصرف‌کننده وجود ندارد و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به‌صرفه است.


تولید خودرو اکسیژن یا قیمت پایین

قیمت تمام شده محصول برای شرکت با در نظر گرفتن تمام هزینه‌های قطعات و غیره برای هر دستگاه خودرو الکتریکی 8 هزار و 500 پانصد دلار تعیین شده است که در حال حاضر یکی از پایین‌ترین قیمت‌ها برای خودروهای برقی است که تجاری‌سازی خواهد شد. این خودرو نخستین نمونه ایرانی در بازار داخلی است که تجاری‌سازی خواهد شد.

به واسطه امتیازهای در نظر گرفته شده برای خودروهای الکتریکی از قبیل ورود آزاد به محدوده‌های طرح و ترافیک، معافیت از مالیات، نداشتن هزینه‌های جانبی از جمله روغن، بنزین، فیلتر و تعمیر موتور می‌توان مدعی شد این خودرو جای خود را در بازار باز خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!