شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
استفاده از تفنگ سرعت سنج در انگلیس
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
گرندکس
/گزارش خبری/

استفاده از تفنگ سرعت سنج در انگلیس

تفنگ سرعت سنج در انگلیس از فاصله 800 متری حتی در شب، می تواند پلاک خودروها را بخواند و سرعت خودرو را اندازه بگیرد.

به گزارش پرشین خودرو، در بریتانیا، راننده ها عادت دارند که با سرعت بیشتری از محدودیت تعیین شده در علائم راهنمایی و رانندگی برانند.

حالا با این خبر باید کمی جانب احتیاط را رعایت کنند، چون پلیس این کشور به یک ابزار نو مجهز شده که هم نو بودن آن برق از چشمان بیننده می برد هم کارآیی آن.

این سرعت سنج لیزری، اسم طولانی هم دارد «دوربین حقیقی فناوری لیزری 2» Laser Tech TruCAM II و از اساس مثل تفنگ باید به سمت خودروهای در حال نزدیک شدن نشانه برود و دسته ای دارد که پلیس باید آن را مانند هفت تیر به دست بگیرد.

این تفنگ سرعت سنج، با سرعت خیلی بالا شماره پلاک خودرو را برداشته و از طریق اینترنت پرسرعت به بانک اطلاعاتی پلیس ارسال می کند.

بعد هم جریمه مناسب هم برای صاحب پلاک ارسال می شود. اصلاً هم نیاز به آژیر کشیدن و ایست دادن هم نیست.
این تفنگ سرعت سنج به قدری پیچیده طراحی شده که فقط مخصوص سرعت نیست مواردی همچون تعقیب و گریز و نزدیک شدن خیلی زیاد به خودروهای جلویی، رانندگی ستیزه جویانه و پرخاشگرانه، ایجاد ممانعت ترافیکی، عبور از خطوط اضطراری جاده، حواس پرتی راننده، نپوشیدن کمربندی ایمنی و مواردی از این قبیل را هم تشخیص می دهد و ثبت می کند.

به عنوان یک ضد حال دیگر به کسانی که خیابان ها را با پیست مسابقه اشتباه می گیرند مخصوصاً در شب، این تفنگ سرعت جدید، شب و روز نمی شناسد. سرعت سنج های تروکم TruCam نسل پیش که از شش سال پیش در انگلستان رایج شده اند، بیشتر در روز فعال هستند. اما حالا عاشقان سرعت در شب هم در امان نیستند.

در حال حاضر رانندگان عاشق سرعت در آمریکا خیالشان راحت باشد چون هنوز قرار نیست که تروکم 2 به این زودی وارد بازار این کشور شود.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
تفنگ سرعت سنج
نظر بینندگان
!
!
!