چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
 روند کاهشی قیمت خودرو در بازار
۱۰:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۵
گرندکس

روند کاهشی قیمت خودرو در بازار

براساس گزارش‌های میدانی تقریبا طی ۱۵ روز گذشته خودرو‌های داخلی و وارداتی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دنیای اقتصاد، چند وقتی بود که قیمت خودرو روند صعودی داشت و روز به روز قیمت‌ها تغییر می‌کرد به‌گونه‌ای که این افزایش دیگر نه هفته‌ای بلکه ساعتی شده بود، اما اکنون این افزایش قیمت متوقف شده و کاهش قیمت سراغ بازار خودرو آمده و اکنون گویا این کاهش قیمت فعلا دست‌بردار نیست و افزایش قیمت‌های جزئی در بازار ارز نیز نتوانسته جلوی این ریزش قیمت‌ها را بگیرد. براساس گزارش‌های میدانی تقریبا طی ۱۵ روز گذشته خودرو‌های داخلی و وارداتی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند و از سوی دیگر مشتریان دست از خرید کشیده و چشم به روز‌های آتی دارند.

فعالان بازار خودرو اعتقاد دارند تا روی کار آمدن جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا، قیمت خودرو مسیر کاهشی را طی خواهد کرد و اگر رویکرد بایدن در قبال ایران بازگشت به برجام و توافقات جدید باشد، خودرو به سرنوشت سال ۹۴ (رکود سنگین خودرو پس از توافق هسته‌ای) دچار خواهد شد.

 

بازار خودرواین‌طور که کارشناسان صنعت خودرو می‌گویند، طی چند ماه آینده خودرو دیگر از لیست کالای سرمایه‌ای خارج می‌شود، اما اگر جو‌ بایدن پس از ورود به کاخ سفید بخواهد همان راهی را برود که دونالد ترامپ رفته بود باید منتظر رشد در این بازار باشیم و باز هم قرعه‌کشی خودروسازان و برنده شدن در لاتاری ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومانی را خواهیم داشت.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو نیز با تایید روند نزولی قیمت خودرو تاکید کرد که قیمت خودرو از هفته‌های گذشته روند نزولی به خود گرفته و این کاهش قیمت‌ها همچنان ادامه‌دار خواهد بود به طوری‌ که در هفته‌های آینده این کاهش‌ها بیشتر خواهد شد.

این مقام مسوول تاکید کرد: با کاهش قیمت‌ها خریدار در بازار رویت خواهد شد؛ اما فروشنده‌ها کم هستند و افراد به دلیل اینکه خودرو را با قیمت بیشتر خریده‌اند، از فروش آن خودداری می‌کنند تا شاید به قیمت بیشتر برسد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!