شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
 رشد تولید خودروهای سواری در 8 ماه
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
گرندکس

رشد تولید خودروهای سواری در 8 ماه

بر اساس تازه ترین آمار اعلام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در تولید انواع خودروها به جز اتوبوس، مینی‌بوس و ون، رشد تولید دیده می‌شود و در مقابل، کمباین‌ها با رشد ۴۱.۳ درصدی بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، گزارش عملکرد تولید انواع خودروها طی هشت ماهه سال جاری نشان می‌دهد که به ترتیب کمباین (ماشین‌های برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی)، انواع سواری، وانت و تراکتور رشد تولید 9.1 درصدی تا 41.3 درصدی داشته و در این میان، تنها اتوبوس، مینی‌بوس و ون، آن هم زیر 10 درصد کاهش تولید داشته‌اند.

در مدت مذکور سال جاری 542 هزار و 600 دستگاه خودرو سواری تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 447 هزار و 300 دستگاه بوده، رشد 21.3 درصدی را ثبت کرده است.

آمار تولید وانت‌ها نیز نشان می‌دهد که تعداد وانت‌های تولیدی در هشت ماهه امسال با رشد 20.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 52 هزار و 828 دستگاه رسیده است. در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید وانت‌ها، 43 هزار و 877 دستگاه بوده است.

 

تولید خودرودر مدت هشت ماهه امسال با تولید 383 دستگاه کمباین، این مدل خودروها افزایش 41.3 درصدی تولید را تجربه کرده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید کمباین 271 دستگاه بوده است.

بر اساس این گزارش، کمترین رشد تولید مختص تراکتور است که از 12 هزار و 282 دستگاه تولید شده در هشت ماهه سال گذشته به 13 هزار و 950 دستگاه در مجموع هشت ماهه امسال رسیده و رشد 9.1 درصدی را تجربه کرده است.

در مقابل آمار تولید انواع خودروها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، تعداد اتوبوس، مینی‌بوس و ون‌های تولیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در مدت مذکور امسال، 1265 دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با 1188 دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، افت 6.1 درصدی تولید را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، میزان تولید لاستیک خودرو نیز در هشت ماهه امسال نسبت به همین ایام در سال گذشته که 142 هزار و 200 تن بوده است، به 177 هزار و 700 تن رسیده و رشد 25 درصدی را رقم زده است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!