دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۴ | ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
تردد مسافران از مرز باشماق برقرار شد
۱۳:۲۴ | ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
اجاره خودرو

تردد مسافران از مرز باشماق برقرار شد

مدیرکل گمرک باشماق گفت: برابر تصمیم امروز حکومت اقلیم کردستان عراق، مرز باشماق از امروز شنبه (۶ دی ماه) با رعایت پروتکل های بهداشتی قبلی، برای تردد مسافر آزاد است.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از ایسنا، فرید حق‌پناه با اشاره به تماس تلفنی کنسولگری ایران در اقلیم کردستان اظهار کرد که برابر تصمیم امروز حکومت اقلیم کردستان عراق، مرز باشماق از امروز شنبه (۶ دی ماه) با رعایت پروتکل های بهداشتی قبلی، برای تردد مسافر آزاد است.

وی افزود که بر این اساس هموطنان ما می توانند با در دست داشتن جوابیه آزمایش تست ویروس کرونا، راهی سفر به اقلیم کردستان عراق شوند.

 

مرز باشماقمدیرکل گمرک باشماق تصریح کرد که همچنین شهروندان عراقی نیز پس از ارائه جوابیه تست کرونا به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران، نسبت به اخذ ویزای سفر به کشورمان اقدام نمایند.

در حالی روز جمعه مصوبه‌ای از سوی حکومت اقلیم منتشر شد که طی آن مردم عراق از طریق مرزهای رسمی نمی‌توانند به کشورهای انگلیس، آفریقا جنوبی، استرالیا، دانمارک، هلند، بلژیک، ایران و ژاپن سفر کنند و شهروندان این کشورها نیز اجاره ورود به کشور عراق و اقلیم کردستان را نخواهند داشت.

لازم به ذکر است فعالیت‌های اقتصادی از مرزهای پرویزخان، تمرچین (حاجی عمران) و باشماق به اقلیم کردستان بر مبنای ابلاغیه‌های قبلی برقرار خواهد بود.

نظر بینندگان
!
!
!