یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
پیگیری افزایش قیمت خودرو از طریق کمیسیون اصل ۹۰
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
اجاره خودرو
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

پیگیری افزایش قیمت خودرو از طریق کمیسیون اصل ۹۰

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: امروز قیمت ارز تقریبا ثابت است، بنابراین افزایش قیمت خودرو معنی ندارد و باید این مورد به طور سریع و فوری مورد پیگیری قرار گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایلنا، علیرضا سلیمی درباره افزایش قیمت خودرو که مجدداً در طی چند روز اخیر اتفاق افتاده است و اقدامات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای کنترل این بازار گفت: اصل نفس وجود شورای رقابت برای ایجاد آرامش در بازار است، اگر قرار است خود این شورا بازار را تحریک کند و به اصطلاح به سمت و سویی برود که تعادلی در قیمت‌ها ایجاد نکند پس چرا وجود دارد؟

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که رفتار شورای رقابت مورد سوال است، بیان کرد: آقایان عنوان می‌کنند ما چندین هزار کارگر اضافه داریم که علت افزایش قیمت‌ها برای این است که حقوق و دستمزد آنان را پرداخت کنیم! سوال اینجاست چرا باید مردم که مصرف کننده نهایی هستند باید هزینه سومدیریت ها را بدهند؟ چرا باید فشار افزایش قیمت‌ها بر دوش آنان باشد؟

وی یادآور شد: زمانی که در بازار ارز ثبات نداشتیم قیمت خودرو هم به طور سریع تغییر می‌کرد چون گفته می‌شد قیمت ارز در حال افزایش است؛ امروز که تقریبا ثبات نسبی در بازار وجود دارد و نرخ ارز مانند گذشته بالا و پائین نمی‌شود آقایان چه توجیحی برای این افزایش قیمت‌ها دارند؟

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در کنار مابقی سوالاتی که وجود  دارد این سوال هم پیش می‌آید چرا شورای رقابت هر 3 ماه یکبار قیمت‌ها را تغییر می‌دهد؟ کاری که با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست.

 

مجلسوی افزود:تصمیم‌گیران باید پاسخ دهند، کدام عقل و منطق می‌پذیرد که هر 3ماه یکبار بدون دلیل در مورد قیمت‌ها تصمیم‌گیری شود؟ در حالی که همین اقدامات باعث لرزان شدن بازار می‌شود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که امروز در بازار قیمت ارز تقریبا ثبات پیدا کرده است، گفت: امروز قیمت ارز ثابت است و سایر بازارها یک آرامشی را تجربه می‌کنند، البته به استثناء بازار مواد خوراکی که جای سوال دارد چرا اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد که توجیحی ندارد اما مابقی ثبات دارند و به هیچ وجه پذیرفته نیست بدون دلیل قانع کننده‌ای افزایش قیمت داشته باشند.

وی تاکید کرد: واقعا بعضی از افزایش قیمت‌ها شبه برانگیز است و ایجاد سوال می‌کند که باید آن را به طور جد پیگیری شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما به عنوان مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از بازار خودرو را ارائه دادیم اما باتوجه به افزایش قیمت‌های اخیر باید پیگیری ویژه‌ای صورت گیرد و با هرکسی که در این زمینه کوتاهی کرده است برخورد کنیم.

سلیمی در پایان گفت: اعتقادم بر این است که تحقیق و تفحص با سرعت بیشتری باید از طریق کمیسیون اصل 90 صورت گیرد و شخصاً این موضوع را پیگیری خواهم کرد تا ذهن و روان مردم بیشتر از این مورد آشفتگی قرار نگیرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!