سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
 تردد خودروها باید محدود شود
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
گرندکس
عضو شورای شهر تهران:

تردد خودروها باید محدود شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به آلودگی هوای تهران و سفرهای غیرضروری برخی شهروندان، گفت: باید ترددها ممنوع و شهر تهران تعطیل شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، زهرا صدراعظم نوری با اشاره به وضعیت آلودگی هوای شهر تهران، اظهار کرد: مسئله آلودگی هوا یک موضوع چند وجهی است و با عملکرد دستگاه‌ها و نهادهای مختلف ارتباط دارد که البته سهم مدیریت شهری در آن بسیار ناچیز است.

وی ادامه داد: طبق مطالعات صورت گرفته 60 درصد آلودگی هوای تهران ناشی از منابع متحرک و 40 درصد ناشی از منابع ثابت است؛ اگر بخواهیم دقیق‌تر بررسی کنیم می‌توان گفت، سهم هر یک از این منابع آلاینده چقدر است؛ به عنوان مثال سهم خودروهای سواری حدود 14 درصد، موتورسیکلت 10 درصد، کامیون ها 15.7 درصد، مینی‌بوس‌های دیزلی 4 درصد و اتوبوس‌ها حدود 5.7 درصد است.

 

وضعیت راه هارئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها، منابع خانگی و تجاری نیز مجموعا 40 درصد در آلودگی هوا نقش دارند، تصریح کرد: این در حالی است که همیشه در نیمه دوم سال با پدیده اینورژن روبه‌رو هستیم که گاهی به دلیل شرایط جوی شدت بیشتری پیدا می‌کند. وقتی اینورژن رخ می‌دهد به دلیل کاهش وزش باد، آلودگی افزایش می‌یابد اما هرچه منابع آلاینده کمتر منتشر شود، آلودگی نیز کاهش می‌یابد ولی اگر انتشار منابع آلاینده ادامه یابد به دلیل نبود جریان باد، آلودگی شدت پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: بهترین راه این است که فعالیت منابع آلاینده متوقف شود و تا جایی که امکان دارد از انتشار آنها جلوگیری شود. مصارف خانگی را نمی‌توان آن را به صفر رساند اما تردد خودروهای فرسوده و سنگین و موتورسیکلت‌ها را می‌توان مدیریت کرد تا از این وضعیتی که در آن قرار داریم خارج شویم.

صدراعظم نوری اظهار کرد: در شرایط فعلی به دلیل شیوع کرونا همه مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند و کارکنان بسیاری از ادارات نیز به صورت دورکاری فعالیت می‌کنند ولی باز هم شاهد ترافیک سنگین از ساعت 17 به بعد هستیم به گونه‌ای که می‌توان گفت تقریبا دو برابر زمان مشابه در گذشته وقت صرف رسیدن به مقصد می‌شود و این وضعیت نشان انجام سفرهای غیرضروری از سوی برخی شهروندان است.

وی در ادامه گفت: بنابراین باید برخی ترددها ممنوع شود و تعطیلی شهر تهران و برخی از فعالیت ها در دستور کار قرار گیرد تا از وضعیت فعلی خارج شویم و سطح آلودگی کاهش یابد. با توجه به قوانین بر زمین مانده ای که در زمینه کاهش آلودگی هوا وجود دارد، برای تسکین این وضعیت باید محدودیت هایی اعمال و ترددها را مدیریت کنیم.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران خاطرنشان کرد:­ یکی از وسایل آلاینده خودروهای سنگین هستند که میزان آلودگی آنها قابل توجه است، زیرا بسیاری از آنها فرسوده هستند یا بعضا معاینه فنی هایشان کاذب و مورد تأیید نیست همچنین میتوان تردد موتورسیکلت ها و خودروهای دودزای سطح شهر را محدود یا متوقف کرد در این راستا انتظار است که پلیس حضور جدی و فعالی داشته باشد و سایر دستگاه ها نیز وظایفشان را به درستی انجام دهند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!