سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۸ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
واردات خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی آزاد می شود
۱۰:۲۸ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
گرندکس
/گزارش خبری/

واردات خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی آزاد می شود

براساس مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1400، واردات رسمی خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی مجاز خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 نشان می دهد که دولت به منظور تنظیم بازار خودروهای وارداتی مکلف شد، ضمن شناسایی خودروهای خارجی غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد با اخذ حقوق گمرکی و سود بازرگانی متناسب با معیارهای مشخص شده، ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون نسبت به ثبت سفارش و اجازه واردات خودروهای غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد تجاری و صنعتی اقدام کند.

همچنین نرخ سود بازرگانی در تناسب با نوع خودرو و سال ساخت باید بگونه‌ای تنظیم شود که در مقایسه با قیمت‌های کف بازار، منجر به سود غیرمتعارف بیش از 20 درصد برای واردکنندگان نشده و در صورت مشاهده روند فزاینده تفاوت میان قیمت‌های کف بازار و وارداتی، دولت می‌تواند نسبت به تجدیدنظر در نرخ سود بازرگانی اقدام کند.

واردات خودروهای موضوع این تبصره برای سازمان‌های مناطق آزاد تجاری و صنعتی و شرکت های تابعه آن‌ها و دستگاه‌های موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های تابعه آن‌ها ممنوع است، همچنین واردات هرگونه خودرو در سال 1400 به مناطق آزاد تجاری و صنعتی ممنوع است.

چندی قبل نیز اعلام شد که نرخ حقوق ورودی خودرو نسبت به وضعیت فعلی کاهش قابل ملاحظه ای یافته و این موضوع مقدمه ای برای واردات خودرو است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!