شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
 مخدوش کردن پلاک خودرو پیگرد قضایی دارد
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز:

مخدوش کردن پلاک خودرو پیگرد قضایی دارد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز از اعمال قانون ۱۶ هزار ۶۸۱ راننده خودروی پلاک مخدوش و ناخوانا طی سال جاری خبرداد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، سرهنگ غلامعلی شرق با اشاره به اعمال قانون ۱۶ هزار و ۶۸۱ راننده خودروی پلاک مخدوش و ناخوانا طی سال جاری در استان البرز بیان کرد: از مجموع این آمار، ۷۷۲۵ فقره مربوط به پلاک‌های دستکاری شده و ناخوانا بوده است.

وی اظهار کرد: همچنین ۵۲۳۱ فقره مربوط به خودروهای دارای تک پلاک و ۴۷۲۵ فقره خودروهای فاقد پلاک بوده است.

سرهنگ شرق خاطرنشان کرد: مخدوش کردن پلاک خودرو علاوه بر تخلف، طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می‌شود و اگر یک راننده به عمد پلاک خودروی خود را مخدوش کرده باشد به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.

 

پلاک مخدوشوی گفت: پلاک وسیله نقلیه یک رکن اصلی از هویت خودرو و مالک آن است و چنانچه وسیله نقلیه به هر دلیلی فاقد پلاک و یا پلاک مخدوش و ناخوانا باشد، از طریق دوربین و نیروهای پلیس شناسایی می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز در ادامه از تداوم طرح محدودیت شبانه از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح روز بعد خبرداد و گفت: این طرح به عنوان یک قانون لازم الاجرا است و چنانچه افرادی از این مهم سرپیچی کنند پلیس با آنها برخورد خواهد کرد.

سرهنگ شرق اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد از شهروندان طرح قانون ‌محدودیت تردد در استان البرز را رعایت کرده‌اندکه این روند همکاری باید استمرار داشته باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!