چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
فرق خرید ماشین از کارخانه با بازار؟
۱۰:۲۶ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
اجاره خودرو
قبل از خرید این مطلب را بخوانید؛

فرق خرید ماشین از کارخانه با بازار؟

این روزها خرید ماشین با وجود تغییر ناگهانی و افزایش هنگفت قیمت‌ها، به حساب و کتاب‌های بسیاری نیاز دارد.

به گزارش پرشین خودرو، با وجود افزایش نمایندگی خودروها، کارخانه‌های عرضه کننده و فروشگاه‌های آزاد در بازار خودرو، دیگر نمی‌توان بدون تحقیق و جستجو خودروی موردنظر را خریداری کرد. از طرفی در چندین سال اخیر، ثبت نام برای خودروهای کارخانه‌ای بسیار رایج شده و افراد حاضرند بعد از پیش پرداخت، ماه‌ها در انتظار ماشن خود بمانند اما در نهایت خودرویی به صرفه خریده باشند. اما آیا می‌دانید فرق خرید خودرو از کارخانه با بازار در چیست و کدام یک به دیگری برتری دارند؟ برای دریافت پاسخ این سوال، مطلب زیر را بخوانید.


بررسی قیمت خودروی کارخانه با خودروی بازار؛ تفاوتی که نمی‌توان نادیده گرفت

اولین عاملی که می‌تواند تصمیم شما را در خرید یک خودرو تغییر دهد یا باعث تغییر نظر شما درباره نحوه خرید ماشین شود، قیمت آن است. این موضوع آنچنان اهمیت دارد که حتی گاهی تنها به دنبال عرضه کننده‌هایی هستیم که شرایط خرید خودرو اقساطی را ایجاد کرده‌اند. به همین دلیل با رشد روزانه قیمت‌ها می‌توان گفت که برای خرید هر مدل ماشین، قبل از هرچیز تفاوت قیمت کارخانه و بازار را بسنجید تا با توجه به بودجه خود تصمیمی منطقی بگیرید.
تفاوت قیمت ماشین کارخانه با بازار چقدر است؟

برای اینکه به طور دقیق متوجه تفاوت قیمت‌های خودرو در کارخانه با بازار شوید، بهتر است نگاهی به جدول قیمت‌های انواع خودرو در سال‌های گذشته بیندازید. با بررسی آمارهای انواع مدل ماشین و مقایسه قیمت آن‌ها در کارخانه و بازار آزاد، می‌توان گفت هر مدل ماشین با توجه به امکانات و ویژگی‌های خود رشد قیمتی نجومی را در بازار آزاد تجربه کرده است.

برای مثال قیمت مصوب اعلام شده سایپا برای تیبا2 در کارخانه حدود 95 میلیون تومان در سال 99 بوده است. اما این خودرو در بازار آزاد تا 136 میلیون نیز به فروش می‌رسد. البته شرایط مختلفی مانند فروش اقساطی سایپا تحویل فوری نیز می‌تواند بر قیمت کارخانه اثرگذار باشد.

در جدول خودروهای ایران خودرو نیز می‌توان به خوبی این اختلاف قیمت را دید. برای مثال قیمت اعلام شده کارخانه برای سمند سورن در سال 99 عددی معادل 131 میلیون است. اما این خودرو در بازار آزاد تا 220 میلیون نیز به فروش می‌رسد.

 

خط تولید خودرو


دلیل تفاوت قیمت عرضه کننده آزاد با کارخانه چیست؟

شاید تصور کنید که این افزایش قیمت ناگهانی در بازار آزاد، بی دلیل و است و تنها به منافع فروشندگان بازمی‌گردد. اما در حقیقت دلایلی وجود دارد که باعث می‌شود خودرو بعد از بیرون آمدن از کارخانه، رسیدن به دست واسطه و عرضه به مشتری، قیمتی چندبرابری پیدا می‌کند. دلایل زیر بخشی از علت‌های این تفاوت قیمت آشکار هستند.


خرید ماشین از کارخانه بدون واسطه؛ مهم‌ترین دلیل قیمت پایین

مهم‌ترین دلیل اختلاف قیمت ماشین در بازار و کارخانه که روشن‌ترین دلیل آن نیز به حساب می‌آید، این است که هنگام خرید از کارخانه، واسطه‌ای وجود ندارد. در نتیجه از میان برداشتن واسطه، مبلغی برای کارمزد و جابجایی نیز به او نمی‌پردازید. به همین دلیل مبلغ قابل پرداخت برای اتومبیل نو، تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.


تفاوت در شرایط تحویل خودرو؛ خرید از بازار و مسیر کوتاه تحویل خودرو

دومین دلیلی که نمی‌توان آن را در کم بودن قیمت ماشین کارخانه‌ای نادیده گرفت، زمان‌بر بودن تحویل خودرو است. اگر تجربه ثبت نام در طرح‌های شرکت‌هایی مانند سایپا و ایران خودرو را به صورت قرعه کشی داشته باشید، با روند این سبک از خرید آشنایی دارید. در حقیقت حتی بعد از مشخص شدن نام شما به عنوان صاحب خودرو، با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت در صف تحویل ماشین قرار می‌گیرید.

تحویل خودرو در این شرایط ممکن است تا چندماه نیز طول بکشد. اما بعد از خرید خوردو از بازار می‌توانید فورا خودرو را تحویل بگیرید. بنابراین بخشی از مبلغی که می‌پردازید به دلیل تحویل فوری خودرو است.

البته گاهی از راه‌هایی می‌توان در طرح فروش اقساطی ایران خودرو تحویل فوری و دیگر کارخانه‌ها نیز شرکت کرد. در ادامه به شما شرایط این طرح‌ها را خواهیم گفت.

 

خرید خودرو


خرید از نمایندگی‌های معتبر؛ راهی برای تحویل فوری خودرو

اگر در دوراهی خرید ماشین از کارخانه و بازار هستید، پیشنهاد می‌کنیم نمایندگان فروشی را انتخاب کنید که هم قیمتی مشابه کارخانه دارند و هم خودرو را بعد از خرید به شما تحویل می‌دهند. البته اعتماد به فروشندگانی با این ویژگی‌ها ممکن است دشوار باشد. به همین دلیل تنها عرضه کنندگانی را انتخاب کنید که معتبر هستند و مشتریان راضی و هیئت مدیره‌ای مشخص و مطمئن دارند.

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین شرکت‌های فروش اقساطی خودرو مجموعه سپندخودرو است. شرکت سپند خودرو آریا توسط امیر حسین یاسینی در سال 1386 تاسیس شد. امیرحسینی یاسینی و تیم بزرگ سپندخودرو با بیش از 10 سال فعالیت در فروش اقساطی ماشین، تبدیل به یک برند خوش‌نام و مطئمن بازار خودرو شده اند.

مجموعه سپندخودرو با مدیریت امیرحسینی یاسینی بر اساس اعتماد و احترام به مشتری بنا شده و در تمامی این سال‌ها اصل احترام به مشتری را سرلوحه کار خود قرار داده است. جالب است بدانید شرکت کارویترین نیز زیر مجموعه شرکت سپندخودرو در فروش نقدی خودرو است. سپندخودرو و کارویترین هم اکنون بزرگ ترین برندهای حاضر در بازار فروش خودرو ایران هستند. یکی از بزرگ‌ترین افتخارات مجموعه سپندخودرو و امیرحسین یاسینی، جلب رضایت مشتریان است. به گونه‌ای که از زمان آغاز به کار سپندخودرو، این مجموعه حتی یک مشتری ناراضی هم نداشته است.


خرید خودرو اقساطی با تحویل فوری و قیمت مناسب از سپندخودرو

اگر به دلیل در دست نداشتن پول نقد از خرید خودرو منصرف شده‌اید، می‌توانید با مراجعه به سایت سپندخودرو، ماشین دلخواه خود را انتخاب کنید. در سپندخودرو با بهترین شرایط اقساطی ماشین را خریداری کنید و در لحظه پرداخت اولیه، خودروی مورد نظر را تحویل بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سپندخودرو سر بزنید و یا با شماره 02191072104 تماس بگیرید تا پشتیبانان فروش مجموعه، راهنمای شما باشند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!