دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۴۴ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
 پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان
۱۷:۴۴ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
اجاره خودرو
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی خبر داد:

پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان

رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: شورای پول و اعتبار با پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان موافقت کرد، مشروط بر اینکه ۸۰ درصد آن معادل ۴ هزار میلیارد تومان به‌عنوان بازپرداخت بخشی از بدهی‌هایشان در اختیار قطعه‌سازان قرار گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دنیای اقتصاد، محمدرضا نجفی‌منش گفت: اواخر پارسال خودروسازان نیمی از تسهیلات 10 هزار میلیارد تومانی مصوب شده از سوی شورای پول و اعتبار را دریافت کرده و بین قطعه‌سازان تقسیم کردند.

وی بیان‌ کرد: اکنون پنج هزار میلیارد تومان آن باقی‌مانده که نیاز به مصوبه جدیدی نداشته و فقط باید تاریخ مصوبه قبلی از سوی بانک مرکزی برای پرداخت، تمدید می‌شد.

 

خط تولید



نجفی‌منش خاطرنشان‌کرد: در جلسه اخیر با مسوولان بانک مرکزی، مقرر شد باقی‌مانده 5 هزار میلیارد تومان به‌صورت تسهیلات در اختیار دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو و سایپا قرار بگیرد، با این پیش‌شرط که 80 درصد این مبلغ را به قطعه‌سازان بدهند.

وی تصریح‌کرد: به‌طور قطع تحقق تسهیلات یاد شده در ایام باقی‌مانده تا پایان سال می‌تواند موجب رونق قطعه‌سازی و خودروسازی شده و ما را در تحقق شعار «جهش تولید» یاری کند.

این مقام صنفی همچنین از عملیاتی شدن استفاده از اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) برای قطعه‌سازان خبر داد.

نظر بینندگان
!
!
!